Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

7 milyar dolarlık yatırım şirketi, kripto para biriminin değer kaybetmesini yenmesini tavsiye ediyor

1.105

Karşıt yatırım firması Horizon Kinetics’e göre kripto ve arazi, para biriminin değer kaybetmesine karşı korunmak için en iyi varlıklar.

Karşıt yatırım şirketi Horizon Kinetics, yatırımcılara küresel ekonomik zorlukların arttığı bir ortamda kripto varlıklarına maruz kalmalarını tavsiye ediyor.

Horizon’un kurucu ortağı Peter Doyle , Financial Times’a verdiği demeçte, koronavirüs pandemisinin ve artan borcun dünya ekonomisi için bir dönüm noktası oluşturacağı konusunda uyardı:Pandemiden sonra geri dönüş yok ve küresel olarak bir borç sorunu var ve bu ya temerrüt ya da para biriminin değer kaybetmesi anlamına geliyor” dedi.

Horizon’un Paradigma fonu, 2016 yılında Grayscale’in Bitcoin Trust’ına %1’lik bir tahsisat yaptı ve yatırım şimdi fon portföyünün %10’unu temsil ediyor.

Doyle, “İnsanlar varlık sınıfına maruz kalmalı” diyerek, para biriminin değer kaybetmesiyle ilgili endişeler arasında Bitcoin’in sınırlı arzını vurguladı.

Ads

“En iyi uzun vadeli yatırımcılar, sahip oldukları şirketlerin büyümesine ve bileşik getirilerine izin verdikleri için, konsantre portföylere ve holdinglerde düşük ciroya sahip olma eğilimindedir” diye ekledi.

Morningstar’a göre Horizon Kinetics şu anda 2021’in en iyi performans gösteren 10 yatırım fonundan üçüne sahip.

Kripto tahsisine ek olarak, firmanın en iyi performans gösteren fonları, Texas Pacific Land, Dream Unlimited ve Brookfield Asset Management dahil olmak üzere Kuzey Amerika’daki arazi sahipleri ve emlak geliştiricilerine yapılan uzun vadeli yatırımlardan yararlandı.

Bu ayın başlarında Avrupalı ​​blok zinciri şirketi Guardtime, koronavirüs pandemisinin hükümetleri merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) yönelik keşifleri hızlandırmaya teşvik ettiğine dair bulgular yayınladı .

Bir CBDC’nin üç yıl içinde piyasaya sürülebileceğini öngören firmanın araştırması, “Koronavirüs yalnızca toplumun dijitalleşmesini hızlandırmakla kalmadı, aynı zamanda parayı kullanma şeklimizi daha da dönüştürdü.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.