Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$55,705.79
+0.4
ETH
$3,384.35
-2.79
LTC
$345.09
+6.89
DASH
$417.19
+13.32
XMR
$406.76
+1.5
NXT
$0.07
-2.69
ETC
$90.04
+40.27
DOGE
$0.67
+15.95
ZEC
$266.18
+5.73
BTS
$0.13
+9

Æternity, Merkezi Olmayan Sosyal Paylaşım Platformu Süperhero’yu Başlattı

171

Süperhero uygulamasından bahsetmeden önce isterseniz öncelikle Æternity Blockchain projesine değinelim.

Æternity Blockchain açık kaynaklı merkezi olmayan uygulama (DApp) odaklı bir projedir. Æternity diğer projelerden ayıran başlıca özellik;

 Æternity Blockchain, daha önceki blok zincirlerine özgü en temel zorluklardan bazılarını ele almak için tasarlanmış Erlang tabanlı ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme platformudur. Blockchain teknolojisini protokol düzeyinde yeniden tasarlayarak, Æternity geliştirici topluluğu, çekirdek protokolün kutudan zengin bir işlevsellik setini anlamasını ve entegre etmesini sağladı. 

Diğer özelliklerinden biriside blok onay sürelerini minumum şekilde tasarlaması. Bir bloğun onaylanması yaklaşık 3 saniyeden kısa bir sürede gerçekleşiyor. Ayrıca ölçeklendirme sorununa getirdikleri çözümde harika; yerleşik güvenilir, zincir dışı Durum Kanalları ile ölçeklendirme sınırı yoktur. Devlet kanalları, akıllı sözleşmelerin zincir dışı yürütülmesini mümkün kılmaktadır. Blockchain, akıllı sözleşme kodunu yalnızca sözleşme tarafları arasında bir anlaşmazlık durumunda uygular.

Bir araştırmaya göre; Electric Capital’in Raporunda, ayda en fazla 50’nin üzerinde kararlı geliştirici olan projeler arasında yer alması. Ayrıca, Santiment’e göre Æternity’nin etkileyici bir dev etkinlik sıralamasında ilk 5’de yer aldığı belirtiliyor.

Şimdi gelelim yaratıcı ve şu zamanda bir ihtiyacı gidermek için çıkardıkları uygulamaya. 

Nedir Bu Süperhero ?

Superhero olarak adlandırılan bu platform , sanatçı ve müzisyenler de dahil olmak üzere kullanıcıların içeriklerine daha fazla kişiye ulaştırması  ve token şeklinde bahşiş almalarını sağlayan bir uygulama. Kullanıcı içeriğini veya dijital ürünlere devrim getirmek, himaye etmek ve sponsor olmak için merkezi olmayan bir eşler arası sosyal paylaşım girişimidir. Kısaca anlatmak gerekirse Süperhero, içerik oluşturucularından işlem ücretleri veya üçüncü taraf veri paylaşımı olmadan içeriklerden para kazanmalarını sağlar.

Platform gayet sade ve şık görünüyor. Ayrıca kullanımı çok kolay ve basit. Yani herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir arayüzü sahip. Arayüz görüntüsü şu şekilde görünüyor.

superhero.com

Peki Bu Platformu Kimler Kullanabilir

İşin aslına bakarsanız platform herkes için açık. Ama projenin özellikle odaklandığı kesim Sanatçılar, geliştiriciler, eğitimciler, tıbbi gruplar, çevreciler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar, Superhero platformundan potansiyel olarak faydalandığı düşünülen geniş kapsamlı gruplardan sadece birkaçı. Aeternity, kaliteli içerik için bağışların, üçüncü taraf verilerini paylaşmaya veya bir aracıya işlem ücretleri ödemeye gerek kalmadan içerik oluşturucuya gönderilebileceğini söyledi.

Nasıl Kullanılır ?

Aslında uygulamayı kullanmak çok basit sadece Süperhero cüzdanını yüklüyorsunuz. Kullanıcıların desteklemek istedikleri içerikler, videolar, makaleler, yazılar, resimler aklınıza ne gelirse istediğiniz içeriğin URL’sini alıyorsunuz ve indirdiğiniz cüzdan ile onlara bahşiş gönderebiliyorsununuz. Aynı şey bir yayıncı içinde geçerli. Sadece bir cüzdan ile bahşişlerinizi toplayabilir ve onları kendi cüzdanınızda saklayabilirsiniz. 

Hadi gelin uygulamayı kendimiz deneyelim ve nasıl çalışıyor görelim;

  1. Adım Eklentiyi yükle ve kur

Crome tarayıcı için cüzdan eklentisini indirdim ve eklentiyi kurdum.

Ads

Süperhero Cüzdan Ekran Görüntüsü

2. Adım beğendiğin bir içerik bul ve url kopyala

Daha önce Æternity projesi ile ilgili bir yazı yazmıştık. Diyelim ki bu yazıyı beğendim ve bahşiş göndermek istiyorum. Tarayıcıdaki url kopyalıyorum.

Bahşiş Göndermek İstediğim İçerik ve Url’si

3. Adım tarayıcıdaki cüzdan eklentisi aç SEND TİP sekmesine tıkla.

Eğer bahşiş göndermek istediğin içeriğin sayfasındaysan url otamatik olarak orada görünür yada sen kopyalayıp Send Tip to kısmına url yapıştırabilirsin. Amount kısmına göndermek istediğin AE miktarı. Aşağıdaki boş alana neden bir bahşiş yaptığınızı açıklayan bir yorum yazabilirsiniz. Daha sonra SEND TİP sekmesine tıklayarak bahşişinizi gönderebilirsiniz.

Gerçekten harika bir uygulama sadece bir tık ile beğediğim sanatçıya, makale yazarına , müzisyene, youtuberlara, instagram fenemonlerine anında bahşiş gönderebiliyorum. Bence bu harika bir kolaylık.

Ödül talep etmek için ise .chain ile biten adresinizi web sayfanıza profilinize yazıp bu şekilde talep edebilirsin. Örnek için hasanacikgoz.chain

Æternity’nin kurucusu Yanislav Malahov durumu şu şekilde açıklıyor;

“Artık her zamankinden daha fazla, insanları diğer insanları destekleme yetkisi verme misyonuna inanıyoruz” dedi.“İçerikten para kazanma, tarihsel olarak üçüncü taraf reklam verenler, veri hırsızları, ev sahibi platformları ve son olarak içerik oluşturucular arasında bir çekişme olmuştur. Süper kahraman, kontrolü insanların ellerine bırakıyor ve her sektörden içerik oluşturucuyu desteklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Ayrıca, æternity blockchain üzerindeki her ipucunu, URL’yi ve web sitesini zaman damgasıyla, halka açık webin tamamını oracles ve kimliği doğrulanmış kullanıcıların ve işlemlerin itibar ağı aracılığıyla æternity blockchain’e entegre etme potansiyelini yarattık. ”

Cüzdanı Kullanmak ve Denemek İçin

Eğer bir yayıncı yada bir yayını desteklemek istiyorsanız bunu yapmanın yolu çok kolay. Cüzdanı indir beğendiğin içeriğin URL’sini al ve bahşişini gönder, çok kolay değil mi ? Cüzdanı hemen indirmek isterseniz (şu anda Chrome , Brave , Opera ve Firefox için kullanılabilir ) bu adreslerden indirebilirsiniz.

Eğer ekip ile iletişim kurmak isterseniz sosyal bağlantılar aşağıda:

Web SitesiForumMediumTelegramTwitter

3 Yorumlar
  1. kemal diyor

    Daha önce yarismada bu uygulamayi kullandim iyi bir fikir ama daha fazla tanitim olmasi gerek yerel haber sitelerinde haberini görmedim

  2. İbrahim gençtürk diyor

    Acik kaynak olması dışında hersey guzel. Emeğe saygı duyanlar hediye gönderebilir

  3. Anonim diyor

    Bu haber sitesi çok güzel ilerliyor takipteyim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.