Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,192.83
-5.15
ETH
$2,886.21
-6.88
LTC
$151.12
-6.8
DASH
$163.25
-9.64
XMR
$230.76
-5.69
NXT
$0.02
-2.44
ETC
$47.20
-6.62
DOGE
$0.21
-7.1
ZEC
$109.31
-9.71
BTS
$0.04
-8.46

Algorand Blockchain Hakkında Son Gelişmeler

293

Algorand projesini uzun süredir takip ediyoruz. Yakın zamanda birçok haber ve gelişme yaşandı. Eğer yeni bir yatırım aracı düşünüyorsanız bu makaleyi okuyun. Çünkü bir proje hakkındaki gelişmeler o projeye yatırım yapıp yapmayacağınız hakkında ipuçları taşır.

Bizde bu güncellemelere göz atıp bu makaleyi hazırladık. Hadi gelin bakalım Algorand son haftalarda neler yapmış hangi güncel gelişmeler yaşanmış.

Gelişmeleri son başlayarak değerlendirmeye başlayacağız. İlk gelişme gerçekten heyecan verici;

Circle Tarafından Desteklenen USDC Artık Algorand’da

Son zamanlarda Algorand Blockchain altyapısına giriş yapan birçok kriptopara oldu. Bunlardan sonuncusu USDC. USDT’nin yaşadığı bazı sorunlar USDC coini ön plana çıkarmaya başladı. Eğer USDT ile ilgili bir sorun yaşanırsa yerini USDC’nin alacağını düşünüyoruz. Algorand altyapısına girmeside projeye güç kattı. Çünkü Algorand mainneti gerçekten çok hızlı işlemler neredeyse saniye bile sürmüyor. Peki USDC neden Algorand’ı seçti;

Bu iş birliği anlaşması ile Circle, USDC ile birlikte çalışabilen dijital dolar sabit paraları için destek ekleyecek. Bu, Circle Business Accounts ve Circle API’lerinin müşterilerinin, geleneksel bankalar ve kart ağları arasındaki fonları Algorand blok zincirinde dijital dolara kolayca taşımasını sağlayacaktır. Müşteriler, Circle API’leri aracılığıyla hesaplara ve ödeme etkinliklerine sahip olacak ve bunları yönetebilecek ve Algorand’ın blok zincirinin hız, güvenlik ve verimlilik avantajlarından yararlanabilecekler.

USDC, ürünlerinde ve hizmetlerinde yüzlerce fintech şirketi tarafından desteklenen en hızlı büyüyen stabilcoindir. Bugüne kadar verilen 2,5 milyar doların üzerinde USDC ile USDC, işlem hacmi ve kamu blok zincirlerindeki ödemelerde 50 milyar doların üzerinde para gördü. Son aylarda, artan dijital dolar talebi nedeniyle USDC, pandemik düzeylerden dolaşımda USDC’de% 100’den fazla bir artışla 940 milyon dolardan fazla bir artışla önemli bir büyüme yaşadı.

Algorand Vakfı ve Circle ayrıca halka açık zincirlerde ölçeklenebilir, güvenli ve uyumlu finansal uygulamalar oluşturmak isteyen finansal kurumlar için USDC’nin Algorand blok zincirindeki benzersiz faydalarını ortaklaşa tanıtacak.

Satranç Artık Algorand Blockchain de Oynanacak

Algorand’ın son yaptığı bir duyuru ise farklı bir alandan geldi. Dünya tarafından kabul edilen ve en popüler oyun olan Satranç artık Algorand Blokzincirine kayıt edilecek. Yapılan açıklama; FIDE Online Arena, merkezi olmayan ve şeffaf oyunların yeni çağındaki sürtünmeyi ortadan kaldırmak için Algorand’dan yararlanıyor; küresel oyunculara erişimi genişletiyor

Algorand bunu duyurmak için farklı bir yol seçti. Algorand kurucusu Silvio Micali canlı yayında bir satranç maçı yaptı ve maç aynı zamanda Algorand Blokzincirine kayıt edildi.

FIDE Online Arena tarafından dijital satranç oyunlarının piyasaya sürülmesiyle birlikte, dünyanın her yerinden oyuncuların milyonlarca satranç derecesi, ilk kez Algorand blok zincirine kaydedilecek ve tüm diğer satranç platformları ve medya siteleri için evrensel olarak erişilebilir olacak. Hem dijital satranç hem de blockchain toplulukları için önemli bir olay.

Algorand’ın açık, halka açık blockchain, dijital satranç ekosistemine tam şeffaflık ve otomasyon getiriyor. Oyuncu derecelendirmeleri blok zincirinde doğrulanacağından, sonuç bildirme hileli faaliyetlerden güvenilir ve güvenli olacaktır. Algorand protokolü ile mevcut modeldeki sürtünmeyi ortadan kaldıran milyonlarca küresel satranç oyuncusu dünyanın en popüler oyunlarından birine şeffaf raporlamaya erişebilecek. Algorand’ın kamu defteri, dijital satranç kuruluşlarının dünya çapında yüz milyonlarca satranç oyuncusu için derecelendirmeleri doğrulama ihtiyacını karşılamak için kurumsal düzeyde ölçeklenebilirlik sağlar. Şeffaflık, güvenlik ve ölçeklenebilirlik kombinasyonu, Algorand’ı dijital oyun ekosisteminde güvenilir ve şeffaf raporlama için tercih edilen bir platform haline getirmektedir.

Çevrimiçi satranç deneyiminin tasarımcısı ve 2016 ve 2018 Şampiyonası maçlarını düzenleyen şirket olan Dünya Satranç’tan altı ay sonra Algorand’da hibrit bir halka arz duyuruldu, Dünya Satranç milyonlarca insan için kapsayıcı ve modern oyun fırsatları geliştirmek için Algorand blok zincirini kullanıyor Satranç topluluğu için ödüller ve teşvikler de dahil olmak üzere dünya çapında satranç oyuncuları.

Algorand Yükseltme Protokolü

Algorand projesi piyasaya çıktığı andan itibaren sürekli yeni geliştirmeler yapıyor. Yani proje yerinde saymayı sevmiyor ve sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Bu da bir blockchain teknolojisi için harika birşey. Eğer bir teknoloji olarak olduğunuz gibi kalırsanız bu sektörde ilerlemeniz çok zor. Ama Algorand bunun aksini yapıyor ve her zaman kendini yeniliyor. Son geliştirme ise;

Algorand, geliştirici ve servis sağlayıcı deneyimini doğrudan iyileştiren, tamamen yeniden tasarlanmış bir dizin oluşturucu ve yenilenen API’ler olmak üzere iki geliştirme duyurdu. 

Yeniden tasarlanan indeksleyici büyük ölçüde performanslıdır, belirli turlardaki dengeler, geçmiş aramalar, sayfalandırılmış sonuçlar ve not alanı araması gibi hesaplanmış veriler sağlar. İndeksleyici, bir Algorand düğümünden tamamen bağımsız olarak çalıştırılabilir. Yenilenen API, daha basit ve daha verimli veri alımı için daha fazla veri, daha temiz organizasyon ve güncellenmiş SDK’larla çiftler içerir.

Güncellenmiş Algorand Dizinleyici

Algorand’ın yüksek işlem hacmi ve hızlı blok süreleri kombinasyonu, zincirleme verilerle hızlı ve verimli bir şekilde etkileşim kurmak, uygulama geliştiricileri ve ekosistem hizmet sağlayıcıları için kritik öneme sahiptir. Algorand’ın yeniden tasarlanan endeksleyicisi, bu kullanım örneklerini desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır ve ayrıca hizmet sağlayıcıların ihtiyaçlarına uyacak şekilde hesaplanmış veriler ve çoklu dağıtım seçenekleri ve yatay ölçeklenebilirlik sağlayacak.

Güncellenmiş Algorand API’sı

Algorand’ın benimsenme ivmesi, defi, openfi, geleneksel finans, kamu sektörü ve ötesindeki çeşitli kullanım örneklerinde arttıkça, Algorand ekibi tutarlı ve modern kapsamlı geliştirici araçları sağlamaya odaklanmıştır. Daha temiz bir organizasyon sağlayan ve federal sonuç arama için tasarlanan yeni API, daha geniş bir özellik kümesi açacak ve protokolün gelecek sürümleri ve yükseltmeleri için zemin hazırlayacaktır.

Ads

Algorand Blockchain Akıllı Kontrat Eğitimi Başvurusu

Algorand yine bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Bir Blockchain ve Akıllı Kontrat eğitim serisi başlatıyor. Yapılan açıklamada tüm içeriklerin Türkçe olacağı söylendi. Bu da bizim için büyük şans çünkü yerel olarak bu konuda çok fazla makale, yazı ve bir içerik yok.

Daha fazla ayrıntıya girmeden önce isterseniz bu konuda kısa bir bilgilendirme yapalım;

Malum son zamanlarda en çok kazandıran teknoloji sektörlerinden birisi Blockchain sektörü. Neredeyse üst düzey yönetici maaşlarına varan bir kazanç elde edilebiliyor. Bunun için süper yazılım bilgisini ihtiyacınız yok. Blockchain sistemi basit akıllı kontratlar üzerinden yürüyor. Yani başlangıç seviyesinde bir yazılım bilginiz varsa bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Eğer yoksa Algorand bunu sizin için hızlandıracak.

Algorand’ın yaptığı açıklamaya göre; projenin başlatılma amacı blockchain sektörüne genel olarak destek vermek. Bu konuda Türkiye’de çok fazla yetkin kişiler olmadığını bildikleri için insanlara eğitim vermek, blockchain teknolojisini benimsenmesini sağlamak ve Türkiye’de daha fazla yaygınlaşmasını sağlanması olarak belittiler.

Derslerde Neler Olacak

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dersler başlangıç seviyesinde olup her geçen gün seviye artacak. Ama hangi konular işlenecek gelin buna göz atalım;

Blockchain Nedir

Akıllı Kontrat

Akıllı Kontrat Hangi Durumlarda Kullanılır

Paket Yükleyiciler ile Çalışmak

Algorand Blockchain

Akıllı Kontrat Nasıl Yazılır

Algorand Üzerine Yeni Proje İnşa Etmek

Yeni Bir Proje Oluşturmak

Tüm bunlar ders programı içinde yer alıyor. Yani sıfırdan giriş yaparak ortaya bir proje çıkana kadar dersler devam edecek.

Nasıl Katılacağız

Eğer bu konuyla ilgili bir ilginiz varsa, yazılım öğrenmek istiyorsanız, bir geliştirici iseniz ve blockchain konusunu öğrenmek istiyorsanız bu kurs tam size göre. Hem Türkçe hemde ücretsiz bir kurs. Bu yüzden herkese katılmalarını tavsiye ediyoruz.

Eğitimler Temmuz ayında başlayacak bir kayıt formu paylaşılacak. Kurs kontenjanlı olacağı için önceden bu forma kayıt olup yerinizi ayırmanızı tavsiye ederiz. Bunun için Türkçe telegram grubu ve diğer sosyal medya hesapları var. Bunları aşağıda paylaşacağız. Katılmak için telegram admininden destek alabilirsiniz.

Algorand Websitesi , Türkçe Websitesi

Algorand Telegram

Algorand Twitter

E-posta

1 yorum
  1. Lasix diyor

    Pseudomonas Aeruginosa Resistant To Amoxicillin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.