Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,633.46
-3.78
ETH
$2,919.18
-5.13
LTC
$154.28
-4.41
DASH
$166.48
-7.65
XMR
$237.36
-3.87
NXT
$0.01
-3.78
ETC
$48.31
-3.79
DOGE
$0.21
-5.17
ZEC
$111.53
-7.3
BTS
$0.04
-6

Algorand Projesi Blockchain ve Akıllı Kontrat Eğitim Serisi Başlatıyor

147

Algorand için pek çok haber ve makale yayınladık. Bazıları sadece ilgili kişileri bazıları da sadece yatırımcıları ilgilendiriyordu. Bu makale genel olarak tüm kripto para severleri ve bu yönde ilgisi olan herkes için.

Algorand yine bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Bir Blockchain ve Akıllı Kontrat eğitim serisi başlatıyor. Yapılan açıklamada tüm içeriklerin Türkçe olacağı söylendi. Bu da bizim için büyük şans çünkü yerel olarak bu konuda çok fazla makale, yazı ve bir içerik yok.

Daha fazla ayrıntıya girmeden önce isterseniz bu konuda kısa bir bilgilendirme yapalım;

Malum son zamanlarda en çok kazandıran teknoloji sektörlerinden birisi Blockchain sektörü. Neredeyse üst düzey yönetici maaşlarına varan bir kazanç elde edilebiliyor. Bunun için süper yazılım bilgisini ihtiyacınız yok. Blockchain sistemi basit akıllı kontratlar üzerinden yürüyor. Yani başlangıç seviyesinde bir yazılım bilginiz varsa bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Eğer yoksa Algorand bunu sizin için hızlandıracak.

Algorand’ın yaptığı açıklamaya göre; projenin başlatılma amacı blockchain sektörüne genel olarak destek vermek. Bu konuda Türkiye’de çok fazla yetkin kişiler olmadığını bildikleri için insanlara eğitim vermek, blockchain teknolojisini benimsenmesini sağlamak ve Türkiye’de daha fazla yaygınlaşmasını sağlanması olarak belittiler.

Bu Eğitimler Kimler İçin

Eğitimler başlangıç seviyesinde olacak ve insanlar başlangıç seviyesindeki dersleri tamamladıktan sonra seviye her geçen gün artacak. Yani bu konuda sıfır bilgili olmanız hiç önemli değil. Algorand zaten buna başlangıç seviyesinde start vereceği için herkes bu eğitime katılabilir ve istediği alanlarda kendini geliştirebilir.

Derslerde Neler Olacak

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dersler başlangıç seviyesinde olup her geçen gün seviye artacak. Ama hangi konular işlenecek gelin buna göz atalım;

Blockchain Nedir

Akıllı Kontrat

Akıllı Kontrat Hangi Durumlarda Kullanılır

Paket Yükleyiciler ile Çalışmak

Algorand Blockchain

Akıllı Kontrat Nasıl Yazılır

Algorand Üzerine Yeni Proje İnşa Etmek

Yeni Bir Proje Oluşturmak

Tüm bunlar ders programı içinde yer alıyor. Yani sıfırdan giriş yaparak ortaya bir proje çıkana kadar dersler devam edecek.

Nasıl Katılacağız

Sanırım dersler kontenjanlı olacak. Çünkü aynı anda birçok kişiye eğitim vermek zor olabilir. Algorand yakında bir kayıt formu paylaşacağını duyurdu. Kayıt formu paylaşıldığında tekrar buradan bilgilendirme yaparız. Büyük ihtimalle temmuz ayında dersler başlayacak. Henüz sınıfların ne kadar olacağıyla ilgili detaylar paylaşılmadı. Ama bu konuda bilgi almak ve güncel duyurulardan haberdar olmak için telegram kanalında yetkililerden bilgi edinebilirsiniz.

Bunun için telegram kanalına giriş yapın ve bu konuyla ilgilendiğinizi belirtin. Telegram yöneticilere size gerekli açıklamayı yapacaktır.

Bizce Algorand böyle bir çalışma başlatarak harika bir iş yapıyor ve Türkiye’ye olan ilgisini bize gösteriyor. Herkes bu sektöre bir tarafından giriş yapmak istiyor ama gerekli imkanlar olmadığı için istedikleri gibi bir alan bulamıyorlar. Bunun için bazı yazılım kursları var ama inanılmaz rakamlarla istiyorlar ve bu korona virüs sürecinde insanların bu büyük rakamları ödemesi imkânsız görünüyor.

Bunun korona virüs zamanında başlatılması harika olmuş. Çünkü şu anda herkes evde ve zamanını iyi bir şekilde değerlendirecek şeyler arıyor. Siz de korona virüs yüzünden evdeyseniz bu eğitim tam size göre. Hem zamanını kaliteli bir şekilde harcayabilir hem de bu dersleri alarak sektöre giriş yapabilirsiniz.

Ads

Algorand tarafında yeni bir gelişme daha yaşandı;
Goldman Sachs destekli Circle USDC artık Algorand Blockchain’de destekleniyor.

Algorand Blockchain & Goldman Sachs

24 Haziran da yayınlanan duyuruya göre; Circle ve Algorand Vakfı’nın USD Coin (USDC) tarafından desteklenen Algorand’a fiat destekli stabilcoin yeteneği getirmek için geniş kapsamlı bir iş birliğine girdiler.

Bu anlaşma ile Circle, USDC ile birlikte çalışabilen dijital dolar için destek ekleyerek Circle Business Accounts ve Circle API’lerinin müşterilerinin Algorand blok zincirindeki geleneksel bankalar ve kart ağları arasındaki fonları kolayca dijital dolara taşımasını mümkün kılacak. Müşteriler, Circle API’leri aracılığıyla hesaplara ve ödeme etkinliklerine sahip olacak ve bunları yönetebilecek ve Algorand’ın blok zincirinin hız, güvenlik ve verimlilik avantajlarından yararlanabilecekler.

USDC, ürünlerinde ve hizmetlerinde yüzlerce fintech şirketi tarafından desteklenen en hızlı büyüyen stabilcoindir. Bugüne kadar verilen 2,5 milyar doların üzerinde USDC, işlem hacmi ve kamu blok zincirlerindeki ödemelerde 50 milyar doların üzerinde işlem gördü. Son aylarda, artan dijital dolar talebi nedeniyle USDC, pandemik düzeylerden dolaşımda USDC’de %100’den fazla bir artışla 940 milyon dolardan fazla bir artışla önemli bir büyüme yaşadı.

Bugün, Merkez Konsorsiyumu USDC üzerinde çoklu zincir desteği için bir çerçeve hakkında ayrıntılar yayınladı, böylece diğer blok zincirler USDC’nin arkasında oluşturulan temelden ve standartlardan yararlanabilir. 

Algorand, “USDC tarafından desteklenmektedir” çerçevesine dayanan stabilcoin uygulaması olan ilk blockchain projesi olacak.

Açıklanan duyuruya göre; geliştiricilerin üstlenmesi gereken yükümlülüklerle orantılı olarak Merkez protokolleri üzerine inşa edilmiş stabilcoinlere çeşitli seviyelerde destek sağlamayı taahhüt etmektedir. Nihai hedef, müşteri fonlarının güvenliğini en üst düzeye çıkarırken ve müşteri karmaşasını en aza indirirken, Merkez standartlarının daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etmektir. Center yakında farklı düzeylerde ve türde entegrasyonlarla ilgili sertifika gereklilikleri ve ortak pazarlama avantajları hakkında ek ayrıntılar yayınlayacak.

Algorand ve Circle iş birliği, bu çerçeveden yararlanıyor ve USDC’nin avantajlarını, yüksek hacimli ödemeler ve finansal uygulamalar için optimize edilmiş güçlü özellikler ve yetenekler gösteren ikinci bir blok zincirine getiriyor. 

Çok çeşitli kullanım durumlarını, geliştiricileri ve ekosistemleri desteklemek için, Center fiat cinsinden dijital para birimi standartlarının birden fazla blok zincirinde kullanılmasına izin vermeyi amaçlamaktadır. Merkez’in protokolleri üzerine inşa edilmiş stabilcoin’lerin temelde birlikte çalışabilirlik sağlarken birden fazla blockchain ekosistemi üzerinde kullanılabilir olmasını sağlayarak, Center, USDC etrafında inşa edilen dijital dolarların daha geniş bir şekilde benimsenmesini ve kullanılmasını sağlar.

Center, Center üyeleri tarafından verilen stabilcoinlerin açık izin olmadan geliştiriciler tarafından kullanılabileceğini kabul eder; örneğin, ihraç veya “geri” türev jetonları. Bileşik USDC’nin (USDC) muazzam başarısı, bugün işte bunun harika bir örneğidir. Bununla birlikte, geliştiriciler USDC markasını kullanmak veya Center’dan ve üye ağından açık destek almak isteyebilir. Bu, topluluk tarafından yönetilen ve başlatılan projelerden, USDC tarafından desteklenen Center Network üyeleri tarafından yayınlanan ve desteklenen stabilcoinlere, tüm Center Network üyeleri ve yayıncıları tarafından USDC’nin tam olarak desteklenen sürümlerine kadar değişebilir.

Bu amaçla, Centre’ın Çok Zincirli çerçevesi, geliştiricilerin üstlenmesi gereken yükümlülüklerle orantılı olarak Merkez protokolleri üzerine inşa edilmiş stabilcoinlere çeşitli seviyelerde destek sağlamayı taahhüt eder. Nihai hedef, müşteri fonlarının güvenliğini en üst düzeye çıkarırken ve müşteri karmaşasını en aza indirirken, Merkez standartlarının daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etmektir. Bir sonraki blog yazısında, farklı düzeylerde ve türde entegrasyonların ve ilgili sertifika gereksinimlerinin ve ortak pazarlama avantajlarının ana hatlarını vereceğiz.

Center, açık, birlikte çalışabilir fiat cinsinden dijital para birimi standartlarının vizyonunu paylaşan diğer kamu ve özel blockchain projeleriyle diyaloğu memnuniyetle karşılar. Yeni Çok Zincirli çerçevemizi kullanan uygulamalarla veya entegrasyonlarla ilgilenen projeler, partnerships@centre.io adresindeki Center Partnerships grubuna başvurabilir .

USDC & CENTER Hakkında Daha Fazla Bilgi

USDC, Internet ve fiat için açık bir standart oluşturmak ve varlık destekli stabilcoinlerin küresel, genel olarak benimsenmesi için bir yönetişim çerçevesi ve ağı sağlamak üzere Circle ve Coinbase tarafından kurulan bir kuruluş olan Merkez Konsorsiyumu tarafından tanıtıldı.

Sen USDC hakkında daha fazla bilgi edinebilir burada ve tokenize veya her ikisi ile USDC kurtarmak circle ve Coinbase . Bağımsız muhasebe firması Grant Thornton LLP tarafından yayınlanan USDC’yi destekleyen ABD Doları rezervleri hakkındaki aylık raporları okumak için buraya gidebilirsiniz.

Algorand Eğitim Programına Katılmak İçin

Gelelim asıl konumuza eğer bir geliştirici iseniz, blockchain sektörüne ilginiz varsa, bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu eğitim programı tam size göre. Tek yapmanız gereken eğitim serilerine katılmak. Eğitimleri aldıktan sonra belki Algorand projesi üzerine bir proje geliştirebilir ve sundukları hibelerden, ödüllerden yararlanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için sosyal hesaplar;

Algorand Websitesi , Türkçe Websitesi

Algorand Telegram

Algorand Twitter

E-posta

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.