Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Amazon dijital para stratejisini yönetecek ismi arıyor

1.423

Amazon, kripto para ekosistemleri ve blockchain alanında uzman bir yönetici arayışına girdi.

Teknoloji devi Amazon; dijital para ve blockchain geliştirmek üzere, ödeme ekibine yeni isimler dahil etmeye hazırlanıyor.

Amazon’un ödeme kabul ve deneyim ekibi, şirketin dijital para ve blockchain stratejisinin yanı sıra, dijital para birimi ve blockchain yol haritası oluşturacak. Ekip, Amazon’un sitelerindeki ve küresel hizmetleri aracılığıyla Amazon müşterilerinin ödemelerinden sorumlu.

Ads

Perşembe günü yayımlanan iş ilanında, projeyi yönetmek üzere blockchain, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve kripto para birimleri konusunda uzmanlığa sahip deneyimli bir ürün lideri arandığı belirtildi.

Yeni Amazon dijital para birimi lideri, müşteri deneyimi ve teknik strateji geliştirirken Amazon genelindeki ekiplerle yakın iş birliği içinde çalışarak yol haritası çizecek.

Teknoloji devinin, ödeme kabul sürecinin bir parçası olarak kendi dijital para birimini geliştirmeyi düşünüp düşünmediği konusu ise hala belirsiz. Firma, Cointelegraph’ın yorum talebine henüz yanıt vermedi.

İş ilanı, Amazon müşterilerinin dijital para kullanarak alışveriş yapmasına izin vermek için adım attığını ve dijital para birimlerine ilginin arttığını gösteriyor. Bu yılın başlarında Amazon, Meksika’da hayata geçirmeyi planladığı “Dijital ve Gelişmekte Olan Ödemeler” olarak bilinen tanımlanan yeni bir dijital ödeme hizmetini başlatmak için işe alım duyurusu yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.