Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,633.46
-3.78
ETH
$2,919.18
-5.13
LTC
$154.28
-4.41
DASH
$166.48
-7.65
XMR
$237.36
-3.87
NXT
$0.01
-3.78
ETC
$48.31
-3.79
DOGE
$0.21
-5.17
ZEC
$111.53
-7.3
BTS
$0.04
-6

Bitcoin bir Delilik mi? Yoksa İnsanlığın Şaheserlerinden biri mi ???

263

Merkez bankalarının finansal sisteme pompaladığı trilyonlar nedeniyle sıradan paralar gittikçe değerlerini kaybedecek. Böylelikle de Bitcoin (Btc) gibi kripto paralar hayatımıza daha fazla girmeye başlayacaklar.

Peki ya gerçekten öyle mi olacak?

Koronavirüs pandemisinin neden olduğu finansal piyasa üzerindeki aşşağı yönlü etki yaşandı Bitcoin tarafında ise, Mayıs ayı ortasında çok önemli bir haftadan geçtik. Kripto para biriminin madenciliği konusunda yeni bir Halving (yarılanma) yaşandı. Bitcoin üçüncü yarıda oldukça sakin bir şekilde fiyat hareketlenmesi yaşadı.

Bu aslında ne anlama geliyor?

Bitcoin madenciliği artık daha zor. Mayıs ayındaki Halvingden sonra Madenciler, yeni oluşturulan her blok için 6.25 bitcoin ile ödüllendirilmeye başlandı. (daha önceden 12.5 idi) Bu sebeple, yeni Bitcoinleri çıkarmak artık daha zor çünkü arz sınırlı, bu durumda sürekli yükselen fiyata yansıtılması gerekiyor.

Birçok merkez bankası, ciddi bir durgunluğu önlemek için dolar, euro, pound… bastı. Kripto topluluğu, bu nedenle, Btc satın almanın mantıklı olduğunu iddia ediyor çünkü merkez bankaları finansal sisteme pompaladığı trilyonlar nedeniyle daha az değere sahip olacaklar .

Bitcoin ‘e Duyulan Güvensizlik


Sonuç olarak, er ya da geç enflasyonlarda genel bir artış olması tahmin ediliyor. Bu durumda Bitcoin, bir zamanlar altın tarafından sağlanan enflasyona karşı koruma sistemi gibi kullanılması olasıdır, bunu öngören bazı saygın yatırımcılar da yakın zamanda bitcoin satın alıp cüzdanlarında biriktirmeye başladılar.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyadaki diğer hükümetlerin merkez bankalarının devasa eylemleri enflasyon ve borçların kontrolden çıkabileceği korkusuna sebebbiyet verdi. Ancak, yatırımcılar ise korona krizi başladığından beri dolar a yöneldiler.

Ads

Bitcoin ve arzları maksimuma ulaşana kadar küçülmek üzere programlanan diğer dijital para birimleri ile birlikte, yatırımcıların portföylerini dünya merkez bankalarının aldığı kararlara karşı devam ettikleri bir dünyada mükemmel koruma gibi görünmektedir.

Btc başarılı bir şekilde güvenli bir liman olarak görülür ve enflasyona karşı olduğu benimsenirse, bazı analistlerin öngörğlerine göre, değerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlanacağını ve böylelikle 20.000 $ ‘lık rekor bir seviyeye çıkabileceğini görüyor.

Bitcoin Halving (yarılanma) yaşamasının sonuçlarına gelince; Bu durumun böyle bir dijital paraya olan ilginin artmasına neden olabileceği açık ve nettir, çünkü bu sadece dolaşımda sınırlı bir sayıdır. Bitcoin sadece 21 milyon adettir. 21 milyon sayısına ulaşırsa madencilik kavramı tamamen bitcoin için son bulacaktır. Bitcoin’in en son bloğunun da 2140 yılında bulunması tahmin edilmektedir.

Btc Yatırımı Kumar Olabilir mi?

Ne yazık ki Bitcoin fiyatının oldukça yüksek bir volatiliteye sahip olduğu gerçeği vardır. Bu yüzden bazı yatırımcılar Bitcoin ile al sat ticaretine kumar gözyüle bakmaktadır. Ancak;
Asıl soru şu olmalı ki; Bitcoin, insanların bu zorlu zamanlarda para kazanmanın yeni yollarını aradığı göz önüne alındığında, yatırımcılara para kazanması için yeni bir fırsat sunacak mı? Bitcoin sadece bir para birimidir, buna ek olarak Ethereum, XRP vb. gösterilebilir.

Teknik şeylerin yanı sıra, biraz şansa da ihtiyacınız var. Madencilik sistemi btc’leri samanlıkta iğne aramaya benzetilebilir. Şimdiye kadar 17 milyon adet çıkarıldı ve madenciliği de giderek zorlaşmaktadır.

Ayrıca ABD Borsasının Bitcoin Ve Diğer Kripto Paralara Etkisi yazımı okumak için tıklamanız yeterlidir.

1 yorum
  1. […] Bitcoin Bir Delilik Mi? Yoksa İnsanlığın Şaheserlerinden Biri Mi ??? yazımızı okumak için tıklamanız […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.