Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,192.83
-5.15
ETH
$2,886.21
-6.88
LTC
$151.12
-6.8
DASH
$163.25
-9.64
XMR
$230.76
-5.69
NXT
$0.02
-2.44
ETC
$47.20
-6.62
DOGE
$0.21
-7.1
ZEC
$109.31
-9.71
BTS
$0.04
-8.46

Çin Blockchain Tabanlı Noter Programını Başlatıyor

152

Çin’in Suzhou isimli kenti, ülke çapında gerçek zamanlı noterlik izleme işlevlerini kullanmak için blockchain tabanlı bir pilot program uygulamak istiyor.

Yerel medya kuruluşları, Çin’in Suzhou şehrinde, blockchain destekli bir pilot programın çok çeşitli noter hizmetleri sağlayacağını bildiriyor.

China Quality News’e göre, Suzhou yetkilileri 5 Haziran’da bu programın milyonlarca vatandaşın internet üzerinden yasal ve devlet dairelerine erişmesine yardımcı olmayı amaçladığını açıkladı.

Suzhou Belediye Pazar Denetleme Bürosu ve Suzhou Belediye Adalet Bürosu tarafından oluşturulan pilot platform, kişisel özgürlük, yaşam, sağlık, mülkiyet hakları ve daha fazlasını kapsayacaktır.

Dosyaları dağıtmak için Blockchain tabanlı bulut ağı

Ads


Tüm malzemeler bulutta bulunacak. Ses ve video kayıtları, yasal amaçlarla ilgili noterler arasında paylaşılacak ve böylece gerçek zamanlı izleme işlevlerinin kullanımını kolaylaştıracaktır.

Ağa “Suzhou Noter Zinciri” adı verilecektir. İdari birimin sistemi çevrimiçi noterleştirme için kullanmasına izin verecek ve bir anlaşmazlık ortaya çıktığında tüm süreci bulut platformundaki paylaşılan dosyalar aracılığıyla gerçekleştirecektir. Ses ve video dosyalarını bir yasa uygulama veritabanında depolamanın geleneksel yönteminden farklı olarak; Blockchain tabanlı noter hizmetleri platformu kayıttan dağıtıma kadar her şeyi işleyecektir. Bu, “idari yasaların uygulanmasının şeffaflığını artıracak kolay veri depolama, yüksek güvenlik, kurcalanmayan ve izlenebilirliği” garanti edecektir.

Çin ’in blockchain benimseme durumu


Çin , ülkede blockchain teknolojisini benimsemek ve ekonominin farklı sektörlerinde ilgili sistemleri uygulamak için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Cointelegraph geçtiğimiz günlerde; Hainan eyaletinde başlatılan ve blockchain teknolojisi yoluyla sınır ötesi ödemeleri güçlendirmeyi amaçlayan bir pilot program hakkında rapor vermişti.

2 Haziran’da Çinli yetkililer; Hainan’ı devlet işlevini dönüştürmede blok zinciri kullanmaya teşvik eden bir serbest ticaret adası yapmak için bir master plan yayınladı.

Ayrıca Basic Attention Token’a sahip Brave Browser hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.