Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,192.83
-5.15
ETH
$2,886.21
-6.88
LTC
$151.12
-6.8
DASH
$163.25
-9.64
XMR
$230.76
-5.69
NXT
$0.02
-2.44
ETC
$47.20
-6.62
DOGE
$0.21
-7.1
ZEC
$109.31
-9.71
BTS
$0.04
-8.46

Madenciler Kazdıklarından Daha Fazla Bitcoin Satıyorlar

132

26 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında, Bitcoin madenciler i 6063 yeni jeton üretti, ancak 6.945 BTC sattı. Bu, BTC blok ödül madencilerinin, BTC’lerinin satışından aldıkları fiatın madeni parayı tutmaktan daha değerli olduğuna inanıyor. Ayrıca BTC blok ödül madencilerinin BTC ağının kısa vadeli geleceği ve BTC’nin gelecekteki değeri hakkında ne düşündüğünü de gösteriyor.

Bitcoin blok ödül madenciliği karlı değil

BTC’de gerçekleşen Halving’ten sonra, birçok BTC madencisi, özellikle daha küçük ölçekli işlemler yürütenler, artık BTC işlemekten kar elde edemeyeceklerini düşündü. Blok ödülü blok başına 12.5 BTC’den blok başına 6.25 BTC’ye düştü, bu da birçoğunun nakit akışını olumsuz etkiledi.

Çoğu madencinin nakit akışını pozitif tutması için daha iyi ekipmana, daha ucuz elektriğe veya artan BTC fiyatlarına ihtiyaç duyuyor.

Bitcoin Hashrate oranlarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

BSV neden BTC madencilerini çekiyor?

Ads

BTC blok ödül madencileri gittikçe Bitcoin SV’de işlem yapmakla ilgileniyor. BTC madencilerinin, blokları işlem ücretleri ile doldurmak için BTC içinde gerçekleşen gerçek kullanım ve faydaya değil, blok ödülüne göre harekte etmesi, BTC ağının bir hatasıdır.

Bununla birlikte, ayakta kalan bu blok ödül madencilerinin, BSV blok zincirinde işlem yapmaya başlama olasılığı daha yüksektir. Çünkü blok boyutu sınırı yoktur, bu da bir BSV bloğuna eşlik edebilecek işlem ücreti sayısında bir sınır olmadığı anlamına gelir. Halka açık blockchain şirketi TAAL kısa süre önce 1.324.314 işlemden oluşan 369MB veri içeren dünya rekoru büyüklüğünde bir blok çıkardı.

“Sektör önemli bir değişime uğramak üzeredir ve bir blok ödül sübvansiyon modelinden işlem ücretine dayalı bir modele geçiş yapmayı bekliyoruz, bu da iş stratejilerini daha önce değiştirmemiş olan madenciler için büyük bir sorun olacak , ”TAAL CEO Jerry Chan dedi.

“Değer şimdi spekülasyona değil; hizmete sunulmalıdır, çünkü dört yıl içinde blok başına 3.125 olduğu başka bir planlanmış Halving Event ile karşılaşacağız.”

Blok ödülü yarıya inmeye devam ettikçe, blok ödülleri toplamak artık pek çok madenci için kârlı olmayacak. Nakit akışını pozitif tutmak için madencilerin BSV gibi zinciri gerçekte kullanan bireylerden kaynaklanan işlem ücretleri bakımından zengin bir zinciri desteklemesi gerekecektir.

Bitcoin ‘in faydası yoktur, bunun yerine BTC sahipleri, BTC fiyatının zincire değer katmadan sürekli artacağını tahmin eder. Neyse ki BSV’nin bu sorunu yok. BSV, tüketicilerin BSV’lerini her gün harcadığı birçok uygulamaya ve hizmete sahiptir ve BTC gibi zincirler öldükçe hayatta kalmak için stratejik olarak konumlandırmıştır.,

VeChain (VET) ile ilgili habere bakmak için buraya tıklayınız.

Brave Browser hakkında bilgi almak içinde buraya tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.