Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,192.83
-5.15
ETH
$2,886.21
-6.88
LTC
$151.12
-6.8
DASH
$163.25
-9.64
XMR
$230.76
-5.69
NXT
$0.02
-2.44
ETC
$47.20
-6.62
DOGE
$0.21
-7.1
ZEC
$109.31
-9.71
BTS
$0.04
-8.46

Ngrave, En Güvenli Kripto Para Cüzdanı Kullanıma Açıldı

182

Ngrave, şimdiye kadar görülen en güvenli kripto para cüzdanı olan donanım cüzdanını üretti. EAL7 sertifikası ile dünyadaki en yüksek güvenlik derecelerinden birine sahip ve yakın zamanda satın alınabilir hale gelmiştir.

Mevcut çalkantılı finansal zamanlarda, yatırımcılar fonlarının en azından bir kısmını fiat para birimlerinin son derece olası devalüasyonuna karşı bir bitcoin “hedge” haline getirme duygusunu görmeye başlıyorlar. Zincirleme veri ve pazar istihbarat sitesi ‘Glassnode’ Mayıs ayı başlarında, üçüncü yarıdan bu yana bitcoin cüzdan sahipliğinin önemli ölçüde arttığını belirten bir tweet yayınladı:

Burada Glassnode, yarıya inmesinden beri bir bitcoin veya daha fazla içeren cüzdanların% 63.2 arttığını belirtiyor. Bitcoin’e ilgi duyulan gerçek bir torrent görülüyor ve bu nedenle güvenlikle ilgili daha sonra bir artış olacağını hayal edebilecek.

Ve neden olmasın ki? Borsalar ve cüzdanlar, kripto para birimi alanının tüm tarihi boyunca kesmekle uğraştı.

Güvenli Cüzdana Gereken İhtiyaç


Bir bankaya para yatırdığınızda, paranızın hala size ait olduğunu hayal eder misiniz? Bu teknik olarak doğru değil. Bunu alır almaz, bankanız ödünç alınmak üzere bankanızın ya da bankanızın uygun gördüğü diğer herhangi bir finansal işlemi doğrudan paranıza gönderecektir. Temelde banka için ücretsiz para. Yani gerçekte, banka bu paranın sahibi. Banka çökerse, hangi hükümet garantilerinin mevcut olduğuna bağlı olarak, hepsini kaybedebilirsiniz!

Aynı şekilde, bir kripto para birimini bir borsaya yatırdığınızda, borsa, tutulduğu cüzdanların anahtarlarına sahip olduğu için artık kripto para biriminiz değildir. Gerçekte sahip olduğunuz tek şey, dövizden istediğiniz zaman varlıklarınızı geri çekmenize izin vereceği vaadidir. Borsa hacklenirse, o zaman bir kez daha, sigorta seviyesine bağlı olarak, her şeyi kaybedebilirsiniz – ve bu son yıllarda birçok kez oldu!

Peki cüzdanlar ne olacak?

Kendi cüzdanınıza sahip olmanın avantajı, bir cüzdanı değil, o cüzdanı kontrol eden şifreleme anahtarlarına sahip olmanızdır. Bu cüzdanı erişip kripto para birimini alabilecek başka kimse yok – tabii ki hacklenmedikçe!

Hangi Tür Cüzdan?


Ortalama yatırımcı için genellikle 2 tip cüzdan vardır – sıcak cüzdanlar veya soğuk cüzdanlar. Orada bazı son derece iyi sıcak cüzdan var, ama bir sorun var – onlar çevrimiçi! Bir cüzdan çevrimiçi ise, internet ile bağlantısı vardır ve bu, kötü bir aktörün, know-how ve bunu yapacak kaynaklara sahip olmaları durumunda cüzdanınıza mümkün olduğunca hacklenebileceği anlamına gelir.

Aslında, daha da kolay bir yol var. Kimlik avı internette son derece yaygındır ve zararsız görünümlü bir bağlantıya neyin benzeyebileceğini tıklatabilir, bu da hain bir oyuncunun cüzdan anahtarlarınıza ve nihayetinde tüm kripto fonlarınıza erişmesini sağlayabilir.

2019 yılında kullanıcı cüzdanlarından 4,3 milyar dolar değerinde kripto para birimi çalındı.

Diğer taraftan soğuk cüzdanlar internetten ayrı ve görünüşte kırılmaz görünebilir…

Bununla birlikte, hemen hemen tüm perakende soğuk cüzdanlar hala sömürülebilecek giriş noktalarına sahiptir. Soğuk bir cüzdanın internetten tamamen ayrı olduğunu söylemiştim, ama değil mi? Bilgisayarınıza bağlanmak için, tipik soğuk cüzdan bir USB veya Bluetooth bağlantısı kullanır – bağlantı tam olarak budur – bir ağla bağlantıdır ve bu nedenle cüzdanınıza olası bir saldırı vektörüdür.

Saldırıya Kapalı Cüzdan


Ngrave Zero cüzdanı tamamen ‘hava boşluklu’. Bu, her zaman % 100 çevrimdışı olduğu ve bağlantı için USB veya Bluetooth gerektirmediği anlamına gelir. Bunun yerine, bir cep telefonu uygulaması ile cüzdan arasındaki iletişim, kullanıcının özel anahtarları hakkında herhangi bir bilgi saklamayan QR Kodları ile yapılır.

Ads

Tek parçalı bir metal muhafaza, cüzdanı sızdırmaz hale getirerek frekanslara karşı dayanılmaz hale getirir. Ayrıca, kurcalamaya karşı duyarlıdır, yani herhangi biri cüzdanı açmaya veya herhangi bir şekilde karıştırmaya çalışacaksa, cüzdan bunu algılayacak ve daha sonra tüm bilgileri kendi kendine silecektir.

Cüzdanın kendisi güzel bir şey. 4 inç ekran boyutu ve anlaşılması kolay arayüz, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bir keresinde, soğuk bir cüzdan çalıştırmak kolaydır – daha önce bir Ledger Nano S ile uğraştıysanız, Sıfır’ı ele almayı kesinlikle takdir edersiniz.

“Onları ilk gördüğümde, defteri kebirden nasıl daha soğuk ve daha güvenli olabileceğini merak ettim.

EAL-7 Sertifikası


Bu bir gerçek – EAL-7 sertifikası, Ngrave Zero cüzdanını tüm blockchain / kripto para birimi endüstrisinde en güvenli hale getiriyor. En yeni Ledger Nano X gibi rakipler EAL-5 + sertifikası aldı ve Trezor Model T EAL sertifikası almadı. Belirtildiği gibi, her ikisinin de iletişim için USB veya Bluetooth kullanma güvenlik açıkları vardır.

Geleneksel bankacılığın bile böyle yüksek bir güvenliği yoktur!

EAL (Değerlendirme Güvencesi Seviyesi) EAL-1’den EAL-7’ye mümkün olan en yüksek seviye olarak derecelendirilir. EAL-7 seviyesinde, cihaz tüm güvenlik alanlarında en eksiksiz ve en kapsamlı test pilinden geçirilir.

Dünyanın Lider Uzmanlarıyla Birlikte Çalışmak
Ngrave, bu projeyle mutlak olarak en iyi şekilde sahip olmak istiyordu, bu yüzden cüzdanlarını geliştirirken, ‘nano ölçekli’ konusunda uzmanlık sağlayan “nano elektronikler için dünya lideri Ar-Ge ve yenilik merkezi” Imec ile birlikte yaptılar. talaş üretimi.

Ayrıca, Ngrave, veri şifreleme için dünya çapında bir standart olan ve birçok şifreleme algoritmasından da sorumlu olan AES256’yı yaratan “dünyanın önde gelen uygulamalı bir şifreleme araştırma grubu” olan COSIC ile birlikte çalıştı.

Bu varlıkların her ikisi de, Ngrave soğuk cüzdanının başlangıcından projenin tamamlanmasına kadar geliştirilmesine yardım etmekle yoğun bir şekilde ilgiliydi. Imec tasarım, geliştirme ve imalatta önemli bir rol oynamaya devam etti.

Tüm kripto projelerinin danışmanları var ve Ngrave, Jean-Jaques Quisquater (kriptografide öncü ve Satoshi Nakamoto tarafından orijinal Bitcoin beyaz kağıdında alıntılanan) darbesini çekti ve takıma kriptografik güvenlik, algoritmalar ve protokoller hakkında tavsiyelerde bulundu.

Destekçiler, Ngrave cüzdanlarını lansman sırasında perakende fiyatında %42’ye varan indirimle satın alabilecek. Gönderim Ekim 2020’de bekleniyor. En havalı ve en güvenli cüzdanın ilk alıcılarından biri olmak kesinlikle bazıları için ilgi çekici bir durumdur.

Bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların karanlık dünyası bakışlarını, hızlı ve öfkeli kripto dünyasında yeni olan perakende yatırımcıların kolay bir av olarak görüyorlar. Çoğu yatırımcı, güvenliklerinin kendi sorumluluğu olduğunu tam olarak anlayamaz. Bu nedenle birçoğu, en iyi güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı tam olarak anlamadan önce saldırıya uğramaktadır.

Ayrıca John McAfee Telegramla Entegre Blockchain Tabanlı Sohbet Uygulamasını Duyurdu yazımızı okumak için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.