Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Proof-of-stake bize değişim için gerçek bir fırsat sunuyor

1.120

James aracılığıyla, ilk kez 10 Eylül’de gösterime girecek olan bir İngiliz Bilimkurgu gerilim filmi olan Slammer’ın arkasındaki ekiple çalışma fırsatı bize sunulduğundan, etkinliğe yalnızca sponsor olmaktan ve manşet olmaktan gurur duyduk.

Birleşik Krallık’ta ve denizaşırı ülkelerde birçok kişi için tatil mevsimi ve büyüyen bir ‘yaşam normale dönüş’ duygusu olsa da, kripto ve blok zinciri endüstrisi hızla ilerlemeye devam ediyor.

Hiç şüpheniz olmasın, bu bir yarış! Dünya çapında, henüz gelişmemiş bir endüstride yenilik yapan, piyasa döngülerine, değişen düzenlemelere ve aynı ürün niş alanında faaliyet gösteren çok sayıda rakiple mücadele eden binlerce start-up var. Yavaşlama seçeneği masanın dışında.

Bu söyleniyor ve tüm çılgınlığın ortasında, işleri doğru şekilde yapmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Blockchain ana akım haline geliyor ve milyonlarca insan ve işletme, para taşımanın, para kazanmanın, nadir bulunan sanat eserleri ve hatıraları toplamanın yeni bir yolunun olduğunun farkına varıyor. İnternetin kendisi dönüşüyor.

“Blockchain endüstrisi, yeni bir endüstri olarak, örnek olarak liderlik etme ve yalnızca dünya nüfusuna daha fazla dahil olma sözü vermek ve bulut bilişim gibi şu anda tekelleşmiş hizmetleri demokratikleştirmek için değil, aynı zamanda sürdürülebilirliği yönlendirmek için altın bir fırsata sahip.”

Gezegenimiz, elektrik için katlanarak artan bir iştahla yeni bir teknolojiyi karşılayamaz. Bu, Bitcoin, Ethereum ve diğer iş kanıtı (PoW) ağlarına sahip blok zinciri 1.0’ın durumudur ve kümülatif olarak enerji tüketiminin Arjantin gibi büyük ülkelerden daha fazla olduğu bir boyuta büyümektedir.

Fosil yakıtların gerçekliği

PoW savunucuları, bu elektrik tüketiminin yüksek bir yüzdesinin hidro ve güneş gibi yenilenebilir kaynaklardan sağlandığını iddia edecekler, ancak gerçek şu ki, yüksek bir yüzde hala fosil yakıtlardan güç alıyor.

Uygun bir şekilde Bitcoin Madencilik Konseyi olarak adlandırılan bir endüstri liderleri konsorsiyumu, yakın zamanda Bitcoin’in genel ağ hash oranının %56’sının yenilenebilir enerji kaynakları tarafından desteklendiğini gösteren bir rapor yayınladı.

Ads

Enerji tüketiminin çoğunluğunun kömürden elde edildiği Çin’deki madencilik çiftliklerinin kapatılması – en kirli güç kaynağı – ağın karbon ayak izini daha da azaltmada muazzam bir etkiye sahip olacak, ancak daha gidilecek çok yol var. .

Blockchain 2.0’a ve yaklaşımı değiştirme fırsatına girin. Proof-of-stake (PoS), ağın, bilgisayar gücüne bir PoW ağında olduğu gibi katkıda bulunmak yerine, ağın gelirlerinin orantılı bir payı için jetonlarını stake eden jeton sahipleri tarafından güvence altına alındığı bir konsensüs mekanizmasıdır. Tasarım gereği bu, blok zinciri ağlarının sürekli olarak güce aç uzman makineler eklemek zorunda kalmadan çok daha verimli çalışabileceği anlamına gelir. Aslında bir PoS ağı, bir PoW ağından %99’un üzerinde daha verimlidir.

Cudos tam olarak bunu yapıyor ve bu çeyrekte Somniourum test ağımızın bir parçası olarak teşvik edilen ‘Project Artemis’ ile bir PoS ağını kullanıma sunuyor. Yazma sırasında Cudos, NASA’nın SpaceX ile işbirliği içinde aya yaptığı bir sonraki görevinden adını alan Artemis Projesi için zaten 17.000’den fazla geliştirici kaydı aldı.

“Yine de orada durmuyoruz, Ethereum gibi ağlar üzerinden %99 artan güç tasarrufu verimliliği inanılmaz, ancak 1. günden itibaren %100 karbon nötr olma görevindeyiz.”

Cudos’a ağın karbon ayak izini dengelemek için onchain platformunu sağlayan ClimateTrade ile ortaklığa girin. Artık Cudos Ağı’nı geliştiren ve tüketen herkes, ağ üzerinden yapılan tüm işlemlerin karbon nötr olduğunu bilerek güvende olacak.  

Çevresel sürdürülebilirliğin ötesinde

PoS’un faydaları çevresel sürdürülebilirliğin ötesine geçer. PoS ağları, daha az düğümün bir fikir birliğine varması gerektiğinden daha hızlı çalışabilir ve ayrıca genellikle ‘gaz ücretleri’ olarak bilinen işlem maliyetini önemli ölçüde azaltabilir. Tüm yeni teknolojiler olgunlaştıkça ve benimsenerek büyüdükçe zamanla metalaştığı için bu bir sürpriz olmamalı. İnternet üzerinden tek bir GB veri aktarımı, yüksek hızlı fiber ağların dünyayı sardığı 90’lı yılların sonlarına göre şimdi milyonlarca kat daha ucuz.

İlk olarak, Project Artemis’in lansmanından önce, Cudos onchain staking 2 Ağustos’ta başlıyor ve CUDOS token sahipleri paylarını ağın doğrulayıcı düğümlerinden birine devredebilecek ve ~%30 APR stake ödülü alacaklar.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Cudos Ingenii ana ağı başlayacak ve tüm staker’lar, sürekli stake ödülleri için değişken bir APR’ye ek olarak ağın gelirlerinden bir pay kazanmaya başlayacakları ana ağa geçecekler. Şu anda CUDOS tokenlerini AscendEX, KuCoin, Gate.io ve Uniswap borsaları aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Cudos Ağı, ölçekte yüksek performanslı bilgi işlem için merkezi olmayan, izinsiz erişim sağlamak ve bilgi işlem kaynaklarının yüz binlerce düğüme ölçeklenmesini sağlamak için tasarlanmış bir katman 1 blok zinciri ve katman 2 hesaplama ve oracle ağıdır. Cudos, Ethereum, Algorand, Polkadot ve Cosmos’a köprülendikten sonra, tüm köprülü blok zincirlerinde ölçeklenebilir hesaplama ve Katman 2 Oracle’ları etkinleştirecek.

Daha fazla bilgi için lütfen www.cudos.org adresini ziyaret edin veya Telegram ve Twitter topluluklarımıza katılın.

3 Yorumlar
  1. gabapentin 600mg diyor

    Cytotec Acheter Belgique

  2. itatlySot diyor
  3. bleathe diyor

    http://buyneurontine.com/ – Neurontine

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.