Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$58,027.54
+5.21
ETH
$3,516.49
+4.82
LTC
$347.31
+2.86
DASH
$398.71
-0.31
XMR
$415.49
+3.03
NXT
$0.08
+8.55
ETC
$105.65
+42.79
DOGE
$0.62
-6.51
ZEC
$290.33
+8.78
BTS
$0.13
+4.55

VeChain (VET) ile Çin Merkezli Büyük Şirket Arasındaki Ortaklık !

68

Meşhur ilaç firması Bayer China, yaygın olarak kullanılan bir blockchain uygulama platformu olan VeChain ile işbirliği yapmak istiyor, ilaçlarda klinik çalışma izlenebilirliğini artırmak için bir platform tasarlıyorlar.

Küresel tedarik zincirlerini geliştirmek için dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) değişmezliğinden ve şeffaflığından yararlanmaya odaklanan Singapur merkezli bir girişim olan VeChain, son zamanlarda endüstri çapında uygulamalar da bulunuyor.

VET’in Başka Hangi Anlaşmaları Vardı?

VeChain’in bir takım stratejik ortaklıkları bulunuyordu.
Bu işbirliğinden önce VeChain, bu ayın başlarında Kıbrıs’taki hastaneler için koronavirüs krizinin ortasında bir blockchain destekli sağlık veri yönetim sistemi geliştirmek için I-Dante ile bir araya gelmişti.

Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Sarah Regensburger, ürünlerinin tasarımını ve dağıtımını geliştirmek için VeChain’in blockchain tabanlı çözümlerini kullanmaya karar verdiğinde moda endüstrisinde anlamlı bir amaç buldu.

Bayer China ve VeChain ilaç takip platformu yapacaklar

Ads


Perşembe günü duyurulan ilaç endüstrisi devi Bayer China, klinik ilaçların takibini geliştirmek için VeChain’i seçti. CSecure olarak adlandırılan sistem, blok zincirine giren her klinik araştırma ilacına farklı olmak kaidesiyle bir parti numarası atanacaktır.

Zaman etiketleri ve tanımlama kodu gibi özellikleri kullanarak, blockchain’deki paydaşlar ilacın tedarik zinciri boyunca hareketini gerçek zamanlı olarak izleyebilirler. İşbirliği, Bayer Çin’e, aksi takdirde hantal bir görev olarak kabul edilen test ilaçlarının genel yönetimini geliştirerek rakipleri üzerinde rekabet avantajı sağlayacaktır.

CSecure, VeChain’in müşterinin tüm gereksinimlerini karşılayan ısmarlama, tam teşekküllü DLT tabanlı yazılım tasarlamasına olanak tanıyan, hizmet olarak blockchain (BaaS) tabanlı bir araç olan ToolChain tarafından desteklenecektir.

VeChain (Vet) İlaç Sektöründeki Çalışmalarını Arttırıyor


Bu arada, uygulanabilir bir çözüm oluşturmak için çalışan VeChain’in ürün geliştirme ekibi, Bayer China’nın yanıyla yakından çalışarak önemli deneyim ve derinlemesine endüstri bilgisi kazanacak.

VeChain’in kurucu ortağı ve CEO’su Sunny Lu, Bayer China’ya, VeChain gibi nispeten yeni bir blockchain çözüm sağlayıcısını, uyuşturucu izleme tedarik zincirini düzene koyma göreviyle emanet ettiği için minnettarlıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl da benzer bir girişimde bulunan Uganda Başkanı, sahte ilaçların sisteme girmesini önleme gerekçesiyle blockchain teknolojisini kullandı. MediConnect ile ortaklık kurarak hükümet, ülkenin sağlık tedarik zincirine en uzun süre meydan okuyan, yasadışı ve sahte uyuşturucu satışı ile binlerce ailenin hayatını kesintiye uğratan bir sorunu çözmeyi umut ediyor.

1 yorum
  1. […] Buraya tıklayarak VeChain (altcoin) ile ilgili geçtiğimiz günlerde yayınlanan habere de bakabilirsiniz. Altcoin […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.