Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,192.83
-5.15
ETH
$2,886.21
-6.88
LTC
$151.12
-6.8
DASH
$163.25
-9.64
XMR
$230.76
-5.69
NXT
$0.02
-2.44
ETC
$47.20
-6.62
DOGE
$0.21
-7.1
ZEC
$109.31
-9.71
BTS
$0.04
-8.46

VeChain (VET) Yeni Bir Sektöre Daha Giriş Yapıyor

132

VeChain (VET), Üreticilere yani Çiftçilerin Pazarına Giriyor

29 Mayıs 2020 tarihli yapılan resmi bir açıklamaya göre. Tedarik zinciri alanına odaklanan Singapur merkezli bir blockchain projesi VeChain (VET) Üreticiler Pazarı, küresel pazarda ihracat rekabetçiliğini sürdürmek ve artırmak için tarım ürünlerinin takip edilmesine olanak sağlayacak.


COVID-19 salgını, küresel tedarik zinciri kanallarını büyük ölçüde zarara uğrattı ve çiftçiler, üreticiler ve distribütörler de dahil olmak üzere tedarik zincirleri boyunca tüm çalışanlar için bir büyük sorunlara sebebiyet verdi.

Pandeminin viral doğası, satın alımlar için giderek artan bir şekilde dijital platformlara yönelen tüketicilerin davranışlarındaki tutumun üzerinde de önemli bir etkiye sebebiyet verdi.

Dijital platformlara yönelik bu ani eğim, bazı çifçileri hazırlıksız yakaladı ,özellikle Latin Amerika’daki ülkelerdeki, işlerini ilerletmek için sınırlı seçeneklerle bıraktı.

Bu tür savunmasız çiftçilere ürünlerini ihraç etmelerine yardımcı olmak amacıyla, Üretici Pazarı, dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) değer zincirine entegre ederek çiftçiler ve tüketiciler arasındaki boşluğu kapatmak için VeChain ToolChain’i tanıttı.

Özellikle, Üretici Pazarı, çiftçilerin pazarlara doğrudan erişmesine yardımcı olmak için tedarik zinciri şeffaflık uygulaması StoryBird’i kullanacak. Özellikle, StoryBird uygulaması VeChainThor Blockchain’e orijinal ürün bilgilerini toplamak ve yüklemek için VeChain ToolChain tarafından desteklenmektedir.

Ads

Veriler VeChainThor Blockchain’e yüklendikten sonra, çiftçiler, işlemciler, e-ticaret platformları, alıcılar ve tüketiciler de dahil olmak üzere ticaretle ilişkili tüm paydaşlar ürün menşeini ve teslimatın ticaret lojistiğini doğrulayabilecektir.

Bu tedarik zinciri mekanizması, tarım pazarı için şeffaf ve güvenilir bir pazar yeri geliştirecektir. Ayrıca çiftçilerin, işlemcilerin, paketleyicilerin, distribütörlerin ve pazar markalarının, küresel pazarlara erişmek için Organizasyon ve Ürün profillerini halka listelemelerini sağlayacaktır.

Çiftçileri Tüketicilere Buluşturmak


Ek olarak, StoryBird, fotoğraf ve grafik gibi görsel medya aracılığıyla çiftçilerin ürünlerinin arkasındaki hikayeyi açıklamalarına yardımcı oluyor. Çiftçiler, tüketicilerle özel ve daha kişisel bir bağ geliştirmek için çiftliklerinin arka plan geçmişini de paylaşabilirler.

Gerçekleştirilecek ilk büyük proje, et ve deniz ürünleri endüstrisinde doğrudan tüketiciye (D2C) bir dijital platformdur. Konuya yakın kaynaklar başına VeChain ToolChain, Amerika kıtasından ABD’deki tüketici evlerine uzanan ürünlerin tedarik zinciri yolculuğunu izlemek için kullanılacak. Projenin Eylül 2020’de başlaması planlanıyor.

İlgili bir haberde, BTCManager 7 Mayıs 2020’de Asya Pasifik Doğrulama Konseyi’nin (APAC) tedarik zinciri izlenebilirliğini artırmak için VeChain ToolChain’i kullanacağını belirtti.

Buraya tıklayarak VeChain (altcoin) ile ilgili geçtiğimiz günlerde yayınlanan habere de bakabilirsiniz. Altcoin

3 Yorumlar
  1. […] (VET) ile ilgili başka haberimize göz gezdirmek istiyorsanız buraya tıklamanız […]

  2. […] VeChain (VET) ile ilgili habere bakmak için buraya tıklayınız. […]

  3. […] (VET) ile ilgili olan yeni haberimize de buraya tıklayarak […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.