Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$42,192.83
-5.15
ETH
$2,886.21
-6.88
LTC
$151.12
-6.8
DASH
$163.25
-9.64
XMR
$230.76
-5.69
NXT
$0.02
-2.44
ETC
$47.20
-6.62
DOGE
$0.21
-7.1
ZEC
$109.31
-9.71
BTS
$0.04
-8.46

Venezuela Artık Pasaportlar İçin Bitcoin Kabul Ediyor

185

Geçtiğimiz hafta boyunca, bir dizi bitcoin analisti, SAIME olarak da bilininen Venezuela‘nın Kimlik, Göç ve Yabancılar için İdari Hizmeti’ni tartışıldı ve pasaport uygulamaları ve yenilemeleri için bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Bazı kripto para gazetecileri bunun doğru olup olmadığı hakkında yorum yapmak istemiyor, ancak kanıtlar SAIME ‘ın pasaport hizmetleri için bitcoin kabul ettiğini ve hala kabul edebileceğini gösteriyor.

Venezuela’nın pasaportlarını düzenlemekten sorumlu kurumu, geçen hafta bir noktada başvurular ve yenilemeler için bitcoin (BTC) kabul ettiğini bildirdi. Söylentiler Ronny Martínez ve diğer birkaç kişi ödeme servisinin ekran görüntülerini tweetlemeye başladığında başladı.

“SAIME ödeme platformu, Bitcoin (BTC) ile ödemeleri mümkün kılarken, kredi / banka kartlarıyla ödeme seçeneği çok yakında geliyor” dedi. Martínez ayrıca, SAIME’ın Instagram hesabından kuruluşun pasaport için petroyu da kabul edeceğini gösteren bir fotoğrafı tweetledi.

Instagram’da yayınlanan SAIME ‘nin bildirimine göre:

“Sevgili kullanıcı, kripto para ile ödeme seçtiniz. İşlemi tamamlamak için yalnızca sekiz dakikanız olacağını lütfen unutmayın, bu nedenle ödeme yönteminizi elinizde bulundurmanızı ve işlemi sorunsuz bir şekilde yapmanızı öneririz. Anlayışın için teşekkürler.”

Instagram fotoğrafına ve Martínez’den gelen tweetlere ek olarak, Bitcoin Core geliştiricisi Jimmy Song durumu tweetledi ve SAIME’nin Btcpay platformu ile ödemeleri etkinleştirdiğini doğruladı.

Ads

Venezuela hükümeti pasaport başvurusu ödemeleri için bitcoin kabul etmek üzere Btcpay sunucusunu kullanıyor. Aynı yazılım [İnsan Hakları Vakfı] tarafından Venezuela gibi hükümetleri yıkmaya yönelik bağışları kabul etmek için kullanılıyor. Bu, bitcoin’in düşmanların parası olduğunu göstermezse, ne yaptığını bilmiyorum ”dedi.

Kripto topluluğunun diğer bazı üyeleri SAIME’nin ödemeler için BTC’yi nasıl kabul ettiğini tartıştı, ancak hizmetin iddia edildiği gibi: “geçici olarak arızalı”. Bazı şüpheciler buna “sahte haber” adını verdiler, ancak Venezüella’nın Kimlik, Göç ve Yabancılar İdari Servisi güvenli “securepay.saime.app” URL’si doğrudan BTC ödemelerinin kabul edildiği sayfaya yönlendiriyor.

Herkes SAIME ödeme ağ geçidini doğrulayabilir ve BTC ödeme seçeneğini kendileri görebilir. Ayrıca SAIME’ın faturasında Visa ve Mastercard ödemelerinin yakında yapılacağı belirtiliyor.

SAIME hizmetleri için fatura sağlayan ödeme uygulamasına yönlendiren “securepay.saime.app” URL’sine ek olarak, kuruluş Btcpay sunucu listesinde de belirtilir. “Btcpay Server kullanan satıcılar, projeler ve kuruluşlar” listesini barındıran Btcpay web portalında SAIME listelendiğini gösterir. Btcpay sunucusu web sitesi “SAIME, pasaport düzenlemesi ve yenilenmesi için resmi Venezüella web sitesidir” diye açıklıyor.

Cointelegraph’ın İspanya ofisine göre, yayın SAIME yetkililerine ulaştı, ancak henüz BTC ödeme kabulü hakkında herhangi bir onay almadı. SAIME, Ronny Martínez’in günler önce paylaştığı aynı resmi paylaşarak pasaport ödemeleri için de petro kabul etmeyi tweetledi.

“SAIME, web sayfamızın yurtdışındaki Venezuelalılar için etkinleştirildiğini hatırlatıyor. “Ödeme alternatifleri, sayfa tarafından ve ülkede bulunanlar için tekliflerdir ve prosedürlerin maliyeti petrole bağlıdır.”

Ayrıca Binance ‘A Eklendi %22 Artış Gösterdi yazımızı okumak için tıklayınız.

1 yorum
  1. […] Venezuela Artık Pasaportlar İçin Btc Kabul Ediyor haberimizi okumak için […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.