Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
Single Post
BTC
$35,788.35
-10.2
ETH
$1,158.81
-5.88
LTC
$140.73
-8.91
DASH
$123.68
-7.94
XMR
$156.77
-5.64
NXT
$0.01
-7.39
ETC
$7.56
-2.33
DOGE
$0.01
-5.16
ZEC
$102.48
-8.2
BTS
$0.02
-4.42

Algorand Üzerine İnşa Edilmiş Dünyanın İlk Mikro Hisse Senedi Alınabilir Borsası

311

Algorand hakkında yaptığımız birkaç haberde Algorand’ın altyapısından bahsetmiştik. Henüz buna örnek vermek için bir proje başlatılmamıştı.

Ama dün yapılan bir duyuru ile dünyada ilk defa kripto paralar ile micro hisse senedi alıp satmak dönemi başlamış oldu.

Evet artık Algorand altyapısı ile bir borsadan hisse senedi almamız mümkün. Ayrıca aldığımız hisse senetlerini Algorand Cüzdanında saklayabiliriz. Algorand cüzdanındaki asset kısmını aktif etmeniz ve o varlığı tanımlamanız yeterli olacaktır. Yazının devamında bundan bahsedeceğiz. Gelelim micro hisse senedi alabileceğimiz borsada. İsmi Mese peki nedir bu Mese gelin bir göz atalım.

MESE NEDİR?

Mikro Hisse Senedi Borsası MESE.io, küresel teknoloji hisse senedi piyasasına mikro katılım sağlayan dünyanın ilk mikro hisse senedi borsasıdır. Mikro hisse senetlerimiz dijital Algorand ASA tokenidir ve yüksek değerli teknoloji şirketi hisse senetlerinin gerçek değerinin 1 / 10.000’ini temsil eder. Apple, Tesla, Amazon, Google, Microsoft, Twitter ve Netflix ilk listelenen mikro hisse senetleridir ve değerin temelindeki varlıklar olarak gerçek hisse senetleriyle %100 desteklenir.

Bu Hisseler Nasıl Yaratılır?

Mikro hisse senedi, kripto para birimlerinin ve özellikle Algorand blok zincirinin yeniliği sayesinde mümkün oldu. Tüm mikro hisse varlıkları, Algorand blok zincirinde ASA, Algorand Standard Asset, token olarak oluşturulur. Tüm mikro hisse ürünleri, listelenen mikro hisse senetlerinin eşdeğer gerçek öz sermayesi ile desteklenir ve MESE.io tarafından tutulur.

Geçerli bir mikro hisse jetonum olup olmadığını nasıl doğrulayabilirim?

Tüm mikro senetler, Algorand cüzdanındaki doğrulanmış varlıklardır ve arkasında bir onay işareti vardır. Her jetonun belirli bir kimlik numarası vardır ve bu jetonun doğru olup olmadığını kontrol etmek için AlgoExplorer.io’ya gidebilirsiniz. Doğru jetonla işlem yaptığınız sürece, hiç sorun olmamalıdır. Ve bu Algorand cüzdanıyla doğrulanabilir.

Kaynak: Algoexplorer

Yukarıda örneğin Amazon hisseleri için oluşturulan varlığın toplam ve dolaşımdaki arzını görebilirsiniz. Tüm hisse senetleri Algorand altyapısında olduğu için yeni oluşturulacak olan varlıkları Algorand ağından kontrol etmeniz mümkün.

Mikro Hisse Bakiyemi Başka Nerede Tutabilirim?

Evet, mikro hisse senetlerinizi kesinlikle MESE.io’dan uzak tutabilirsiniz. Etkinleştirilmiş herhangi bir Algorand cüzdanı ASA alabilecektir. Tek yapmanız gereken Algorand cüzdanına girmek ve ASA’yı etkinleştirmek. Yani, mikro Tesla veya mikro-Apple ise, Algorand cüzdanına girebilir, onu etkinleştirebilir ve sonra kendinize gönderebilirsiniz. Ve bunu arkadaşlarınıza ve ailenize de gönderebilirsiniz.

Evet bu proje hakkında birkaç özelliğe değindik. Gerçekten bu bir ilk ve dünyanın her yerindeki insanların Hisse senetlerine kolayca ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca Algorand altyapısını kullandığı için işlemlerde çok hızlı. Siz bir yere bakiye göndermek istediğinizde sayfanızı yenilemeden o bakiye artık yerine ulaşmış olur. Algorand gerçekten bu kadar hızlı.

Mese ayrıca bir Hibrit Defi sistemini başlattığını duyurdu. Algorand ağında oluşturulan MESX ve ARCC tokenleri ile Defi Stake yapmanız mümkün.

MESX NEDİR ?

DeFi Tarafından Desteklenen Dünyanın İlk Endeks Fonu Borsası Jetonu

MESX, topluluğumuz tarafından DeFi aracılığıyla güçlendirilen bir endeks değişim belirtecidir. Likidite tarım getirileriniz, token’ın temelini ve değerini oluşturur ve MESE.io’daki her bir ticaret, %50 net ticaret geliri, sürekli büyüyen MESX Endeks Havuzuna geri getirir.

Ads

MESX:

●  Borsadaki mikro hisse senetlerini açığa çıkaran MESE.io endeks fonu jetonu

●  Artırılmış olarak gelir payı sağlayan bir takas jetonuna sahip hibrit DeFi modeli MESX stake havuzunu yenilerken aynı zamanda Endeks fonunun varlık havuzuna katkılar

●  Asya Rezervi MESE.io Para Birimi  ve ARCC’de listelenen teknoloji hisse senetlerinden oluşan bir havuzla desteklenmektedir.

MESX, ARCC ile eşleştirilmiştir. Hem MESX hem de ARCC aynı anda stake edilebilir.  
Endeks Havuzuna yapılan her yeni katkı, aynı zamanda yeni arzı da beraberinde getirir. Yeni arzın% 10’u otomatik olarak MESX stake havuzunu yenilemeye gidiyor!

Algorand Üzerine Başka Neler Kurulabilir?

Evet bu önemli bir soru ve Algorand’ın geleceğini üzerinde başlatılan projeler belirleyecektir. Algorand son zamanlarda DeFi sektörüne odaklanmış durumda. Herhangi bir geliştirici yukarıda başlatılan projelere benzer ya da farklı bir proje başlatabilir. Algorand bunun için yazılımcıları ve geliştiricileri desteklemeye devam ediyor. Bunun için Algorand Hibe programı adında bir ödül sistemleri var.

250M ALGO Hibe Programı

Algorand, topluluğumuzla birlikte sınırsız ekonomi için güvenilir, halka açık ve izinsiz bir altyapı inşa ediyor. Misyonumuza destek olarak 250 milyon ALGO Hibe Programı başlatıyoruz. Bu çok yıllı Hibe Programı, uygulama geliştirme, araçlar ve altyapı, araştırma, eğitim ve topluluk genelinde çeşitli finansman düzeyi fırsatları sunar. Bunlar, canlı, çeşitli ve gelişen Algorand ekosisteminin büyümesini destekleyen inovasyon ve gelişmeyi güçlendirecek.

Algorand ve diğer blok zinciri ekosistemlerinin uzun vadeli başarısına potansiyel olarak büyük katkılarla yenilikçi araştırma yönlerinin finansmanı.

Algorand blok zinciri ve kullanımı üzerinden geliştirmeyi desteklemek için araçlar ve altyapı bileşenleri. Bu araçlar ve bileşenler, Algorand ağını geliştiriciler ve sistem kurucular için kolayca erişilebilir hale getirmelidir.

Çeşitli gerçek dünya kullanım durumlarını hedefleyen ve ana akımın benimsenmesini sağlamak ve sınırsız ekonomiyi mümkün kılmak için yüksek potansiyeller gösteren uygulamalar oluşturan ve devreye alan projeler için hibeler.

Açık kaynaklı, merkezi olmayan teknolojiler ve bunların iş ve toplum üzerindeki etkileri konusunda farkındalık yaratan eğitim çabalarını desteklemek. Ayrıca Algorand topluluğunu güçlendiren ve büyüten topluluk öncülüğündeki girişimleri de destekliyoruz.

Eğer bir geliştirici iseniz yukarıda bahsedilen alanlarda bir proje başlatarak Algorand hibe programından yararlanmanız mümkün.

Algorand ille neler yapabilirsiniz?

Bu projeler henüz Algorand ile bir başlangıç. Yakın zamanda bir çok proje duyurusu gelecektir. Çünkü Algorand diğer akıllı sözleşme projelerine bakıldığında; hızlı, güvenli ve daha ucuz olduğunu gösteriyor. Örneğin bir hesaba 100.000$ USDC göndermek istediğinizi düşünün ve bunu Ethereum ağında gönderin.

Bunun için yaklaşık 5-10 dolar arasında bir gas ücreti ve onaylanması için bir çok blok onayı beklemeniz gerekecektir. Ama bunu Algorand üzerinde denerseniz sadece 0.001 Algos ile sadece bir blok onayı ile karşı tarafa ulaşacaktır. Yakında geliştiriciler bu hızın farkına varıp projelerini Algorand üzerine inşa etmeye başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.