Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
ETH
LTC
DASH
XMR
NXT
ETC
DOGE
ZEC
BTS

Bitcoin vadeli işlemler piyasası, geçtiğimiz yıl sonunu taklit ediyor

1.462

Yeni veriler, Bitcoin vadeli işlemler piyasasının açık pozisyonlarının, son boğa piyasasının başlangıcını taklit ettiğini gösteriyor.

Yeni veriler, Bitcoin (BTC) vadeli işlemler piyasasının açık pozisyonlarının, son boğa piyasasının başlangıcını taklit ettiğini gösteriyor.

BTC/USD paritesi perşembe günü 40 bin dolar civarında seyrederken, Stack Funds’ın yeni raporun fiyat yükselişine dair olumlu sinyaller verdi.

Bitcoin, bu hafta birkaç kez 40 bin doları geçmeye ve söz konusu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştı.

Stack Funds, son raporunda türev piyasasının fiyat yükselişinin devam edeceğine dair güçlü sinyaller verdiğini belirtti.

Bitcoin vadeli işlemler piyasasının açık pozisyonları, mevcut durumda BTC’yi 65 bin dolara taşıyan boğa piyasasının başladığı, geçtiğimiz yılın son çeyreğine benzer görüntüler sunuyor.

Ads

Raporda “Daha düşük fiyattan birikim yapmak isteyenler, yüksek dalgalanma nedeniyle fırsatı kaçırmış olabilir. Diğer yandan giriş seviyelerini yeniden ayarlamak, bu süper döngünün büyük resminde size daha ciddi bir getiri sağlayabilir” diye belirtildi.

Bitcoin opsiyon piyasasında bu cuma, aylık sözleşmelerin vadesi doluyor ve en azından teoride satış baskısını artırma riski taşıyor.

Stack, mevcut olaylar ışığında Bitcoin’in 20 bin dolara dönmesinin, kısa vadeli fiyat gücünden bağımsız olarak pek olası olmadığını açıkladı.

Diğer yandan BTC’nin henüz dokunmadığı direnç bantları, boğalar için ufukta görünen bir kara bulut olmayı sürdürüyor.

Şirket, “Önümüzdeki temmuz ayı için 1,618 Fibonacci seviyesine denk gelen 41 bin dolar ve 200 günlük hareketli ortalama olan 45 bin dolar direnç olarak duruyor” diye ekledi.

“Yalnızca net bir kırılma yaşandığında, Bitcoin trendinin değiştiğini söyleyebiliriz.”

Binance’in emir defteri verileri, 41 bin doların üzerinde ciddi bir direnç olduğunu ortaya koyuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.