Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$36,367.64
-4.22
ETH
$2,419.90
-4.28
LTC
$107.21
-2.61
DASH
$90.96
-2.11
XMR
$144.39
-2.88
NXT
$0.01
-0.23
ETC
$23.87
-3.71
DOGE
$0.14
-5.04
ZEC
$86.81
-6.37
BTS
$0.02
-5.93

Coinbase, Solana token’larını listeleyebilir

964

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in, Solana ekosistem token’larını listeleyeceği iddia edildi. Coinbase konuyla ilgili herhangi bir onay ya da ret yorumu yapmazken, borsanın bu hamlesini kısa süre içinde başlatacağı belirtiliyor.

Merkezi olmasıyla eleştirilen ancak büyük yatırım şirketlerini de arkasına alan Solana, Ethereum’a başkaldırmaya devam ediyor. Bir süredir Ethereum‘daki işlem ücretlerinin maliyeti ve tıkanıklıklara karşı bir alternatif olarak ortaya çıkan Solana’nın kendi ekosistemindeki token’lar için de Coinbase iddiası ortaya atıldı.

İlk coin’lerden biri Solana tabanlı USDC mi?

ABD medyasından CoinDesk‘in ismini açıklamadığı 4 kaynağına dayandırdığı haberine göre Coinbase; SPL token’ları olarak da bilinen “Solana Program Library” token’larına kapılarını yakın zamanda açmaya hazırlanıyor. Kaynaklar SPL’leri, “Solana’nın Ethereum’a verdiği cevap” olarak nitelendiriyor. Bir kaynağın verdiği detaylı bilgiye göre ise 4.8 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Solana tabanlı USDC, bu anlamda listelenecek ilk coin’lerden olacak.

Ads

Armstrong, “Listelenebilen her coin” vurgusu yapmıştı

Coinbase’in SPL token’larını listeleyecek olması, son dönemdeki politikasıyla da uyuşuyor. Şu ana kadar sadece Ethereum tabanlı token’lar ile Algorand ve Cosmos (ATOM) gibi 1. katman kripto paralarını listeleyen Coinbase’de CEO Brian Armstrong da, Haziran ayında attığı bir tweet’te “Yasal olan her coin’in listelenmesi” vurgusu yapmış ve Ethereum’un da ötesine geçilmesini istediklerinin mesajını vermişti.

Piyasa değeri anlamında hala çok küçük

Solana ekosistem token’larının, Ethereum tabanlı token’lara göre ise çok geride olduğunu söylemek mümkün. Ekosistemin en büyük coin’i şu anda 281 milyon dolar piyasa değeri olan Serum. Tek başına Shiba Inu ise 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

CoinDesk kaynakları ise Coinbase’in ilk olarak hangi yargı bölgesinde SPL token’larını listeleyeceğini ya da hangi token’ların işleme açılacağı konusunda bilgi vermediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.