Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
Single Post
BTC
$36,613.99
-9.5
ETH
$1,195.05
-9.11
LTC
$162.64
-9.18
DASH
$133.04
+17.73
XMR
$166.49
+11.66
NXT
$0.01
+16.67
ETC
$11.51
+36.6
DOGE
$0.01
-8.71
ZEC
$88.00
+8.19
BTS
$0.03
-11.75

DeFi Hala Çok Yüksek Değil

256

Kripto alanındaki her yeni gelişmeye yanıt olarak DeFi’nin yükselişine dair yeterince anlatı var. KuCoin hackinden başlayarak BitMEX üzerindeki son CFTC ücretlerine kadar , her olayın DeFi projelerinin yatırım getirisi üzerinde uzun vadede olumlu bir etkisi olduğu biliniyor. 

Bununla birlikte, DeFi’nin acil ve kısa vadeli etkileri traderlar için daha önemlidir.

Perakendeci traderlar, yüksek ROI’ları için DeFi projelerine fon ayırdılar ve DeFi’nin geçen ayki performansı çoğu bakımdan yetersiz kaldı. Yearn.Finance, Compound ve Chainlink gibi projeler, Eylül ayından önce ROI’yi% 500 artırdı; ancak, Eylül ayı boyunca yatırım getirisinde hızlı bir düşüş yaşandı.

1 günlük getiriler dikkate alındığında, sürekli olarak ilk 5 içinde yer alan projelerden 3’ünde negatif TVL var. 

DeFiPulse’dan alınan verilere göre, TVL son 30 günde% 30 arttı; ancak, TVL’deki bu artış, DeFi projelerinin karlılığının bir göstergesi değildir. 

Ads

UMA ve AKRO gibi DeFi projelerinin uzun vadeli getirileri iyimser; ancak, kısa vadeli getiriler - 7 gün ve 30 gün -% 19 ile -% 67 arasındadır. Messari’nin grafikte listelenen projeleri, geçen hafta ve ay içinde en düşük getirisi olan projelerdir. 

Bununla birlikte, genel DeFi ekosistemi, gerçek dünyadaki projelerin temelsiz yutturmaca veya gerçek fayda / kullanım durumunun olmamasından kaynaklanıyor olabilir, ROI’de benzer bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’de veya kripto alanında meydana gelen her olumsuz olayın DeFi için olumlu bir çağrışımı olduğu anlatısı kısa vadede geri tepmiş olabilir. Bitcoin’de hacim ve fiyat hareketinin olmamasından ve spot borsalardaki en iyi altcoinlerden sıkılan perakende tüccarlar, DeFi’ye taşındı ve portföyleri bir darbe aldı. 

DeFi, son zamanlarda beta etki alanı içindeydi ve çoğu proje -% 40 ila -% 60 arasında getiri sağladı. Uzun vadeli görünüm ve tahmin, her yatırım aracı için çok önemliyken, kısa vadeli performansa da odaklanmak gerekir. Bu, bir tüccar portföyü üzerinde en görünür etkiye sahiptir. 

En iyi DeFi projeleri kötü performans gösterdi ve her gün ROI kaybediyor ve gerekirse portföyünüzü yeniden dengeleme ihtiyacını kabul etmek önemlidir. Yatırımcıların DeFi’de yapılan kayıpları kurtarmalarına yardımcı olmak için makul getirili yeterli altcoin vardır. Ancak, uzun vadede içinde olanlar için, DeFi projeleri umut tutmaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.