Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$31,858.61
-4.01
ETH
$1,878.70
-7.38
LTC
$124.83
-6.19
DASH
$117.34
-6.67
XMR
$195.84
-6.85
NXT
$0.01
-4.01
ETC
$42.53
-9.14
DOGE
$0.19
-7.38
ZEC
$99.30
-7.83
BTS
$0.04
-7.55

Eski Bitmain CEO’su: Düzenleyicilerin baskısı kripto sektörü için olumlu sonuçlanacak

1.284

Jihan Wu, kripto sektörüne düzenleyiciler tarafından yapılan müdahalelerin uzun vadede olumlu olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) madenciliği devi Bitmain’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su olan, kripto milyarderi Jihan Wu, kripto sektörüne düzenleyiciler tarafından yapılan müdahalelerin uzun vadede olumlu olabileceğini düşünüyor.

Bu hafta düzenlenen Asia Tech x Singapore konferansında CNBC’ye konuşan Wu, kripto sektörünün trilyon dolarlık bir piyasa haline geldiğini ve ABD vatandaşlarının yüzde 10’unun yeni varlık sınıfıyla bir tür ilişkisi olduğunu belirtti. Wu, bu koşullarda düzenleyicilerin piyasaya yoğun bir şekilde dahil olmasının, kripto için uzun vadede kazanım olacağını ileri sürdü:

Ads

“Düzenleyicilerin baskısının her zamankinden güçlü olduğunu düşünüyorum, fakat bu durum birçok kötü oyuncunun sektörden temizlenmesini ve sektörün itibarının düzelmesini sağlayacak. Bu nedenle bu türden müdahalelerin, sektör için uzun vadede olumlu olduğunu düşünüyorum.”

Dijital paraların alım satımını bir süredir kısıtlayan Çin’in madencilik sektörüne ilişkin son kararları, sektörün gündemine oturdu. Diğer ülkelerin öncü kripto borsa Binance’in faaliyetlerine ilişkin aldığı kısıtlayıcı kararlar ise, dünya genelinde müdahaleci bir yaklaşımın ivme kazandığını gösteriyor.

Wu, düzenleyicilerin, hükümetlerin ve kripto sektöründeki şirketlerin daha fazla etkileşimde olmasının hem gerekli olduğunu hem de olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyor. Singapur’u örnek gösteren Wu, ülkenin sektöre ilişkin kararlarında “mantıklı, son derece verimli ve dostça” olduğunu belirtti.

Wu, 1,8 milyar dolarlık servetini elde ettiği Bitmain’dan tartışmalı bir şekilde ayrıldıktan sonra, dijital varlık finansal hizmetler platformu Matrixport’u kurdu. Singapur’da kurulan şirket, daha sonra Zürih’te de ofis açtı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.