Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$63,983.12
+5.67
ETH
$2,372.20
+9.69
LTC
$281.89
+13.29
DASH
$308.90
+10
XMR
$325.23
+3.65
NXT
$0.08
-5.42
ETC
$22.10
+11.92
DOGE
$0.11
+46.33
ZEC
$232.41
+3.19
BTS
$0.13
+8.38

Yeni Yapay Zeka Sistemi 7 Günlük Kripto Fiyat Tahmini Yapacak

81

Kripto para veri şirketi Nomics, kripto para alım satımının kaotik dünyasında yapay zekayı uygulayacak.

Ads

Kripto para veri şirketi Nomics, kripto para alım satımının kaotik dünyasında yapay zekayı uygulayacak.

Nomics, 23 Nisan tarihli duyurusunda yedi günlük kripto para fiyat tahmini yapan yapay zeka sistemini tanıttı. Şirket, söz konusu sisteminin makine öğrenimi (ML) tabanlı yapay zeka sistemi tarafından oluşturulan kripto fiyat tahminlerini paylaşan ilk sistem olduğunu ileri sürdü.

Şirket CEO’su Clay Collins, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada tahminlerin bireysel yatırımcıları hedef aldığını ve kesin olarak kabul edilmemesi gerektiğini belirtti:
“Bu tahminler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto varlıklara yatırım risk içerir ve her yatırımcı için uygun değildir. Tahminler, gelecek fiyat hareketleri hakkında fikir sahibi olmak için kullanılmalıdır.”
Collins, bu türden bir yapay zekanın fiyat tahmininden çok daha fazlasını yapacağına inanıyor:
“Makine öğrenimi, sahte hacmi tespit etmek ve fiyat tahminleri yapmak için kripto piyasası verilerinin ve genel anlamda finansal verilerin üzerine katmanlanacak.”
Nomics’in fiyat tahmini sistemi, uzun kısa süreli bellek (LSMT) ML modeline dayanıyor. ML sistemleri, geleneksel yazılımlar gibi programlanmıyor, bunun yerine çok miktarda veri inceleyerek öğrenim yapıyorlar.

Hatalı veriler de paylaşılacak

Yapay zeka, web sitesinde yayınlanması için fiyat tahminlerini Nomics’e aktarıyor. Şirketin baş teknoloji sorumlusu Nick Gauthier, şirketin hata oranında da açık olacağının sözünü verdi:
“LSTM’ler, makine öğrenimi alanında görece yeniler ve finansal veri, tahmin etmesi oldukça zor bir alan. Makul tahminler yapmayı başardık fakat yine de tarihsel doğruluk konnusunda tamamen şeffaf olacağız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.