Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$40,558.69
+13.34
ETH
$2,551.17
+9.05
LTC
$172.15
+7.97
DASH
$173.34
+10.15
XMR
$266.05
+10.96
NXT
$0.03
+11.79
ETC
$59.34
+9.69
DOGE
$0.33
+6.49
ZEC
$133.04
+9.75
BTS
$0.05
+13.19

Analist, Bitcoin yatırımcılarını uyardı: “Bu tarihe dikkat! Çakılabilir!”

626

Kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin yatırımcılarının haziran sonundaki bu tarihe dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Bitcoin (BTC) yatırımcılarına, deneyimli analistten uyarı geldi. Kripto para trader’ı ve analist Justin Bennett, Bitcoin sahiplerinin özellikle belirli bir tarihe dikkat etmeleri gerektiğini savundu. 9 Haziran tarihinde yayımladığı, “The Significance of Q2 Bitcoin Futures Expiration (İkinci Çeyrek Bitcoin Vadeli İşlemleri Son Tarihinin Önemi)” isimli makalede, aylık vadeli işlem sözleşmelerinin Bitcoin fiyat hareketlerinde çok etkili olduğunu belirtti.

Sadece aylık vadeli işlemlerin değil, aynı zamanda üç aylık dönemlerde de önemli fiyat hareketlerinin yaşandığını belirtti. 25 Haziran tarihine dikkat çeken analist, ikinci çeyrek Bitcoin vadeli işlemlerinin bu tarihte sona ereceğini ve fiyatta düşüş görülebileceğini ileri sürdü.

90 günlük vadeli işlem sözleşmelerinin, 30 günlüklere kıyasla Bitcoin fiyatına daha yüksek etki yaptığını düşünen analist, “tahminlerim doğruysa, nisan başından itibaren nasıl zirveyi gördüysek, 25 Haziran civarında dibi görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Ads

Yatırımcılara uyarı niteliğindeki yazısında şu sözlerin altını çizdi:

“[…] İkinci çeyrek vadeli işlemlerin sona erdiği 25 Haziran, takviminize işaretlemeniz gereken bir tarih olacak. […] 20 Haziran’dan 25 Haziran’a kadar kripto para birimleri baskı altında kalabilir.”

Yazdıklarının “sadece kendi teorisi olduğunu” vurgulayan analist, 2021’de şu ana kadar aylık vadeli işlemlerin sona ermesiyle birlikte benzer sonuçların elde edildiğini, 25 Haziran tarihindeki ikinci çeyrek vadeli işlemlerinin sona ermesiyle de benzer sonucun yaşanabileceğini söyledi.

Analist ayrıca, Bitcoin fiyatında yaşanması muhtemel düşüşün, altcoin piyasasına da negatif etki yapabileceğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

Öte yandan, Cointelegraph tarafından haberi yapıldığı üzere bazı teknik göstergeler, Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareketine işaret ediyor. Son dönemde El Salvador hükümetinin BTC’yi resmi para birimi olarak kabul etmesinin etkileri piyasaya fazla yansımamış olsa da, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, madenciler temiz enerji kullanmaya başladığı zaman yeniden Bitcoin ödemelerini yeniden kabul edeceğini duyurması piyasaya olumlu katkı sağlamış gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.