Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$63,983.12
+5.67
ETH
$2,372.20
+9.69
LTC
$281.89
+13.29
DASH
$308.90
+10
XMR
$325.23
+3.65
NXT
$0.08
-5.42
ETC
$22.10
+11.92
DOGE
$0.11
+46.33
ZEC
$232.41
+3.19
BTS
$0.13
+8.38

Araştırmaya Göre Blockchain ve Kriptolar Hakkındaki Farkındalık Artış Gösterdi

65

Kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip Amerikanlar, blockchain teknolojisi ve kriptoya giderek daha fazla ilgi gösteriyor.

Ads

Kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip Amerikanlar, blockchain teknolojisi ve kriptoya giderek daha fazla ilgi gösteriyor.

Küresel eşler arası Bitcoin pazaryeri Paxful tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre söz konusu kitle, dijital varlıkları giderek daha çok ”etkisiz” ve geleneksel finans sistemine bir alternatif olarak görüyor.

23 Nisan’da paylaşılan çalışma, kripto paraların bir varlık olarak olgunlaştığını ve katılımcıların yarısına yakınının geleneksel finans sisteminde yaşanacak tetikleyici bir olayın, insanların odağını Bitcoin’e (BTC) kaydırmasına yardımcı olacağına inandığını ortaya koydu.

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Araştırmaya göre Bitcoin’in en yaygın kullanım alanları arasında yüzde 69,2 ile gerçek dünya ödemeleri ve yüzde 50,4 ile enflasyon ve yozlaşma ile mücadele yer alıyor.

Kripto farkındalığı arttı

Cointelegraph’a açıklamada bulunan Paxful kurucu ortağı Artur Scahabck, şöyle belirtti:

“Çoğu kişinin önümüzdeki 6-10 yılda ana akım yaygınlığın kazanılacağını düşündüğünü görmek ilginçti. Diğer yandan katılımcılar, aynı zaman aralığında kripto balonunun da söneceğine inanıyor. Umarım ilk senaryo gerçekleşir. Sektör olarak, ana akım yaygınlığın kazanılmasına yardımcı olacak ve gerçek dünya amaçları için kullanılacak ürünler oluşturmaya odaklanmalıyız.”

Paxful, COVID-19 salgını sırasında hem kripto para sektörünün hem de geleneksel finans sisteminin bir testten geçtiğini ve bu nedenle Bitcoin’in güvenli liman olarak görüldüğünü, dolayısıyla fiyatının arttığını açıkladı.

Scahabck, kripto hakkında her zamankinden daha büyük bir farkındalık olduğuna dikkat çekti:

“İlk başladığımız zamanı hatırlıyorum, kimse Bitcoin’i bilmiyordu, sözcüğü bile bilmiyordu. Fakat bu yıl yapılan araştırmalar daha fazla insanın kripto hakkında bilgi sahibi olduğunu ortaya koyuyor. Gidecek hala çok yolumuz var fakat, ana akım yaygınlığa yardımcı olacak daha fazla ürün görmek istiyorum.”

Araştırmaya katılanların yüzde 53,8’i, kriptonun yaygınlık kazanmasını önleyen şeyin bilgi eksikliği olduğunu düşünüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.