Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
+5.01
ETH
+0.86
LTC
+3.28
DASH
+4.5
XMR
+0.78
NXT
+1.26
ETC
+0.33
DOGE
-3.29
ZEC
+2.72
BTS
+3.14

Ripple ve YouTube cephesinde işler tatlıya bağlandı!

387

Ripple Labs ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz yıla damga vuran bir davada anlaşmaya varmaya karar verdi.

XRP’nin en büyük yatırımcılarından biri olan Ripple Labs ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz yıla damga vuran bir davada anlaşmaya varmaya karar verdi.

Ripple ve Garlinghouse, Cointelegraph’ın haberine göre 21 Nisan 2020’de sosyal medya devi YouTube’a XRP dolandırıcılarını engellemedikleri gerekçesiyle dava açmıştı. Dolandırıcılar, kimi zaman şirket ile ilişkili kişiler gibi davranarak, kimi zaman ise ücretsiz XRP dağıtma vaadiyle kullanıcıları kandırıyordu.

Garlinghouse, şöyle açıkladı:

Ads

“Ripple ve ben, geçtiğimiz yıl YouTube’a kendi politikalarını uygulamadığı ve sahte hesapların (bana ve Ripple’a ait onaylı hesaplar gibi davranan) ücretsiz XRP dağıtma dolandırıcılığı yapmasına izin verdiği gerekçesiyle dava açmıştık. Şimdi ise bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve ortadan kaldırmak amacıyla birlikte çalışmak için anlaşmaya vardık.”

Sosyal medya platformlarının kripto dolandırıcılıklarının sürmesindeki rolünü kabul etmeye başladıklarını belirten Garlinhouse, bu platformların çözümün bir parçası olmaları gerektiğini de anlamaya başladıklarını söyledi.

Ripple CEO’su, anlaşma koşullarının ise gizli tutulduğunu dile getirdi:

“Spesifik anlaşma koşulları gizli tutulsa da, güvenilirlik ve eylem eksikliğinin, özellikle de dünya genelinde devletlerin kriptoyu yakından izlediği şu zamanlarda sektöre olan güveni zedelediği oldukça açık.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.