Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
BTC
$58,604.26
+0.77
ETH
$1,814.58
+0.84
LTC
$204.62
+0.8
DASH
$230.25
+1.61
XMR
$233.13
-1.65
NXT
$0.05
-9.42
ETC
$12.31
-0.39
DOGE
$0.06
+1.98
ZEC
$147.46
+2.73
BTS
$0.07
+2.03

Ripple Müşterileri MoneyNetint ve Banco Rendimento, KOBİ’ler için Daha Ucuz Sınır Ötesi Ödemeleri Yapıyor

230

RippleNet üzerinde çalışan iki finansal kuruluş, Brezilya’daki KOBİ’ler için düşük maliyetli ödemeler sağlamak için bir ortaklıkta güçlerini birleştirdi.

IBS Intelligence , RippleNet istemcisi MoneyNetint’in (Birleşik Krallık’taki KOBİ’ler için ödeme sağlayıcısı) ve RippleNet Cloud üzerinde çalışan Sao Paolo merkezli Banco Rendimento’nun ortaklıklarını duyurduklarını bildirdi.

İki şirket, KOBİ’ler (küçük ve orta ölçekli işletmeler) için normal sınır ötesi ödemelerden çok daha ucuz olacak bir ödeme hizmeti kurmayı planlıyor.

RippleNet Brezilya’ya açılıyor

Brezilya, MoneyNetint tarafından büyük bir pazar fırsatı ve ödeme şirketleri tarafından henüz tam olarak araştırılmamış bir pazar olarak görülüyor.

Şirket şimdi Ripple üzerinde de çalışan yerel Banco Rendimento ile bir ortaklık anlaşması yaparak bu bölgeye doğru genişliyor.

Her iki şirket de başlangıçta KOBİ’lere hizmet veriyor. Artık Brezilya’daki herhangi bir şirket veya birey, normal sağlayıcılardan çok daha ucuza ödeme yapabilir.

Ads

Yüksek ödeme maliyetleri konusu, büyük işlem hacmine sahip büyük şirketleri rahatsız etmiyor; bankalar onlara zaten ucuz komisyon ücretleri ve döviz kurları veriyor, ancak bu KOBİ’ler için geçerli değil.

MoneyNetint CEO’su Yishay Trif’e göre MoneyNetint, Banco Rendimento ile güçlerini birleştirdikten sonra, küçük işletmeler bu alanda benzer şartlarda büyük köpekbalıklarıyla rekabet edebilir.

Yeni KOBİ ödemeleri hizmetinin ayrıntıları

Ripple müşterilerinin birliği tarafından sağlanan ödeme hizmeti, Brezilya merkez bankasının katılımıyla oluşturulan gerçek zamanlı ödemeler için bir sistem olan PIX ile tamamen uyumludur.

Yeni hizmeti kullanarak, herhangi bir kişi veya işletme anında ülkenin herhangi bir noktasına ucuza para gönderebilecek .

Ripple’ın Asya’daki genişlemesi, Uber’den üst düzey bir yöneticiyi işe alıyor

Ripple devi Asya’da da büyümeye devam ediyor. U.Today tarafından daha önce bildirildiği üzere, fintech firması Uber’den Brooks Entwistle adlı eski bir baş işletme görevlisi tuttu.

Ripple’ın Güneydoğu Asya’daki operasyonlarını ölçeklendirmekten sorumlu olacak ve şirketin Singapur ofisinde bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.