Kripto Para Haberleri - Bitcoin ve Altcoin Haberleri
Single Post
BTC
$29,100.96
+4.52
ETH
$747.34
+2.5
LTC
$127.12
+0.25
DASH
$99.78
-2.49
XMR
$160.40
-5.68
NXT
$0.01
0
ETC
$5.78
+0.68
DOGE
$0.00
+2.88
ZEC
$63.33
-2.52
BTS
$0.02
+0.91

DeFi Projeleri Hız Kesmeden Devam Ediyor Bir Yenisi: Symblox

239

Son zamanlarda birçok DeFi projesi hayata geçiyor. Genel olarak projeler Ethereum yani Erc20 ağında başlatıldığı için beraberinde bazı sorunları da yanında getiriyor.

Örneğin Ethereum ağında başlatılan DeFi projeleri için yüksek Gas ücretleri, blokların geç onaylanması ve yüksek masraflar ile sürdürülemez bir hal alıyor. Tüm bu sorunları çözdüğünü dile getiren bir proje Velas Blockchain ağında hayata geçti. Projenin ismi Symblox. Peki nedir bu Symblox gelin birlikte göz atalım.

Symblox, sentetik varlıkları dünyanın her yerinden kullanıcılara sunmak, bu hizmetlere yönelik kısıtlamaları ve yüksek giriş gereksinimlerini blockchain teknolojisi aracılığıyla şeffaf ve merkezi olmayan bir şekilde ortadan kaldırmak amacıyla Velas Blockchain üzerine inşa edilmiş bir protokoldür. Sentetik varlıklar hakkında konuşurken ne tür varlıkları kastediyoruz?

Altın, ham petrol, S&P 500 gibi piyasa endeksi bazı örneklerdir, ancak aynı zamanda EUR veya USD gibi fiat para birimleri, AAPL veya TESLA gibi hisse senetleri ve Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri.

Symblox’un Ethereum için Katman 2 Çözümü

Ethereum’u rahatsız eden tıkanıklık ve ölçeklenebilirlik sorunlarına yönelik çözümü, Symblox’un Velas blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmesini çalıştırmak ve Ethereum ile birlikte çalışabilirlik için bir çapraz zincir köprüsü kullanmaktır. Bu şekilde, Ethereum kullanıcıları düşük ücretlerden ve yüksek verimden faydalanacaktır. Symblox, kullanıcıların iki ağ arasında birlikte çalışmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak için UI / UX’lerini optimize etti.

Symblox Yapısı ve DeFi Hizmetleri

Symblox protokolü, bir yedek havuz ve üç uygulamadan syFarming, syMinting ve syTrading oluşur.


SyFarming’de teminatlandırılmış varlıkları olan kullanıcılar rezerv havuzunu genişletecek ve ödül olarak SYX jetonları kazanacak.


Rezerv havuzu ne kadar büyükse, kullanıcılar o kadar çok sentetik varlık çıkarabilir ve ödül olarak daha fazla SYX jetonu verilebilir.

Ads


Daha yüksek miktarda sentetik varlık, aynı zamanda daha yüksek işlem hacimleri yaratır ve bu da borsalar için daha fazla komisyon oluşturur.

Symblox Önemli Noktaları: hız, birlikte çalışabilirlik ve neredeyse sıfır ücret

TokenBridge protokolünü uygulayarak Ethereum ve ERC-20 tokenlerinin çok yönlü transferine izin verir.


Velas Blockchain üzerine kurulu olması sayesinde 0 $ ‘a yakın işlem ücretleri
Ultra hızlı işlemler ve anında kullanıcı arayüzü yanıtı.


Yönetişim Token (SYX) aracılığıyla% 100 kullanıcıların elinde, herSYX sahibi yönetişim sürecine katılabilir.
Birden çok platformla uyumlu: Android, IOS ve Masaüstü.


NEO, EOS, AAVE veya Huobi gibi projelerin denetiminden sorumlu, sektörde lider bir şirket olan Peckshield tarafından denetlenen açık kaynak kodu.

Velas Blockchain

Symblox tarafından desteklenen bir DeFi uygulaması olarak Velas blok zincirini kullanır. Bu blok zinciri, insan psikolojik sezgisine benzeyen yapay sezgilerle güçlendirilmiştir. Bu sistem, çok sayıda sistem yapılandırmasını yeniden güncellemeden hataları otomatik olarak düzeltmeyi sağlar. Velas blok zinciri, Delegated Proof-of-Stake (AIDPOS) konsensüsü sayesinde Ethereum blok zincirinden çok daha hızlı. Bu fikir birliği algoritması, saniyede 50.000’den fazla işleme

izin verir.Bu, Symblox’un, Ethereum ile bağlantı kurabilen ancak hızdan ödün vermeden ve işlem maliyetlerini neredeyse sıfıra düşürmeden DeFi uygulamalarında benzeri görülmemiş bir performans sunmasını sağlar.

Kaynaklar

Velas Yerel Telegram: https://t.me/velasturkey

Symblox Telegram: https://t.me/Symblox

Github: https://github.com/symblox

Medium: https://symbloxsyx.medium.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.